Które okna będą dla Ciebie odpowiednie?

Okna to fundamentalny element każdego domu, lub mieszkania. Wysokiej jakości stolarka okienna zapewnia prawidłową wentylację mieszkania i redukcję utraty ciepła. Innowacyjne okna PCV powodują wzrost naszych oszczędności, gdyż mają wpływ na racjonalne ogrzewanie pomieszczeń. Ciepło skupia się we wnętrzu domu, a zimne powietrze zostaje odizolowane przez uszczelki i należytą liczbę komór. Okna są również ważnym elementem wykończenia, stąd też obecnie producenci zwracają szczególną uwagę do kolorów ram okiennych i estetyki wykonania okien. Zakup okien do biura to bardzo ważna decyzja, która powinna być podjęta już podczas budowy. Warto zatem poradzić się doświadczonych specjalistów w kwestii stolarki okiennej, lub spróbować samemu dowiedzieć się na co powinno się patrzeć przy zakupie okien. Sprawdź jak kupić okna w rozsądnej cenie i który model wybrać, by najlepiej odpowiadał Twoim wymaganiom.

Wymiary i zamawianie okien

Budujesz dom i nie wiesz jak podjąć decyzje o rodzaju okien. Na początku zastanów się z czego powinny być wykonane okna i jakie funkcje powinny spełniać. Wybierz również stylistykę okien, która będzie pasowała tak samo do fasady, jak i do aranżacji ścian w wnętrzu domu. Pomyśl w jakie dodatki powinny być wyposażone okna. Zanotuj sobie wszystkie potrzeby, by lepiej przygotować się na złożenie całkowitego zamówienia. Jeśli nie masz pewności co do konkretnego produktu umów się na wizytę do producenta, który dokładnie przedstawi Tobie funkcje okien i przedstawi całą swoja ofertę. Okna najlepiej zamówić w momencie, kiedy dom jest już zadaszony. Wybierz termin transportu tuż przed wstawieniem okien, by nie potrzebnie nie przechowywać okien, co może prowokować ewentualnych złodziei, lub przyczynić się do niepotrzebnych zniszczeń. Nie zapominaj o tym, że zamówienie indywidualnych okien zajmuje więcej czasu niż zwykle. Jeśli nie umiesz montować okien samemu zamów także usługę montażu. Specjaliści pracujący w firmach zajmujących się produkcją stolarki okiennej posiadają wszelkie umiejętności i wyposażeni w wszelkie niezbędne narzędzia, co powoduje, że ekspresowo i fachowo świadczą wszelkie usługi montażowe. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo czasu i stres. Wybieraj okna sprawdzonych marek. Profesjonalny producent okien PCV zapewni Tobie przynajmniej 2 letnią gwarancję na zakupiony asortyment i ekspresowy serwis, w razie jakichkolwiek problemów.

Jak rozpoznać wysokiej jakości okna?

Najistotniejsze informacje o oknach znajdują się w katalogach napisanych bezpośrednio przez producenta. Lecz na co zwrócić szczególną uwagę podczas rozmowy z asystentem, lub w trakcie analizy właściwych modeli okien? Najpierw szczególnie istotna jest liczba i jakość uszczelek. Uszczelki, tak samo oporowe, jak i przyszybowe nie pozwalają na przenikanie wilgoci i wody z zewnątrz. Ograniczają wstęp takim czynnikom jak kurz, zimne powietrze i hałas, co powoduje, że nasze mieszkanie jest czyste i ciche. Najmocniejsze uszczelki produkuje się z TP, oraz EPDM. Postaraj się, aby ilość wszystkich uszczelek nie była niższa niż 4. Następnym ważnym czynnikiem są szyby. Dobrze jest spojrzeć na to, by szyby charakteryzowały się jak najniższym parametrem Ug, który oznacza energooszczędność okna. Okna muszą być wyposażone w 5 komór, które odpowiadają za wysoką izolacyjność termiczną, zarówno w lato jak i zimę. Za najbardziej profesjonalne uważane są komory o grubości ścianek 3 mm. Również, zastanów się nad funkcjami okien. Twoje okna powinny być zaopatrzone w wygodne w obsłudze okucia. Kup okna z okuciami, które umożliwiają otworzenie ich na bok, a także do pionu.

Nowoczesne okna pasywne

Każda osoba w większej lub mniejsze skali dba o oszczędności. A co by było gdyby model kupionych przez Ciebie okien mógłby obniżać straty ciepła i obniżał koszty ogrzewania? Dziś jest to możliwe, dzięki nowoczesnej technice okien pasywnych. Okna pasywne, poprzez zaawansowaną izolacyjność termiczną sprzyjają używaniu odnawialnych źródeł ciepła w domach, lub mieszkaniach. Współpraca okien pasywnych z maszynami takimi jak kolektory słoneczne, czy pompy ciepła przynosi najlepsze efekty, w postaci nawet 90 % oszczędności energii. Takie efekty uzyskuje się dzięki zastosowaniu w oknach połączenia specjalistycznego trój szybowego pakietu i pianki z poliuretanu, która precyzyjnie zatrzymuje ciepło w pomieszczeniach. Okna pasywne wyróżnia jeszcze jedna, bardzo ważna cecha. W tradycyjnych oknach głębokość ram to ok 68mm, a w oknach pasywnych używa się ramy o głębokości wynoszącej aż 120 mm. W takim razie jeśli pragniemy racjonalnie gospodarować kosztami ogrzewania domu i kosztami eksploatacji naszego domu, powinniśmy zdecydować się na montaż okien pasywnych. Mimo, że są to produkty nie co droższe, gwarantują większe oszczędności.

Okna drewniane, czy okna PCV? Okna pasywne, czy okna tradycyjne? Możliwości jest wiele, a decyzja tylko jedna. Najważniejszy jest fachowy producent i wysoka klasa tworzywa, z którego konkretne okna są wykonane. Nim wybierzemy konkretny rodzaj okna, warto jest porozglądać się za alternatywną opcją i zwyczajnie porozmawiać z specjalistami, którzy technologie okienne znają od podszewki. W sieci możecie znaleźć wiele precyzyjnych artykułów, które pomogą Wam poprawnie wybrać. Przecież okna to inwestycja na długi czas, dlatego warto jest racjonalnie wydać swoje pieniądze.

Przeczytaj więcej o oknach PCV i funkcjach okien pasywnych. Jako producent okien wybierzemy dla Ciebie najlepszy produkt, który zagwarantuje Ci znakomitą izolację hałasu i ciepła. Zachęcamy do wejścia na naszą stronę www po więcej szczegółów: okna PCV.

Strona używa cookies
Ok