Klimatyzacja split do domu

Najnowsza klimatyzacja oraz rekuperacja

Świeże powietrze w domu czy w pracy, rzutuje nie tylko na dobre samopoczucie, ale i na naszą wydajność. Wysoka jakość powietrza I komfortowa temperatura, stanowią bazę naszego komfortu oraz pozytywnie oddziałują na motywację oraz chęć wykonywania zadań. By zagwarantować sobie odpowiednie warunki z reguły rozważamy zakup klimatyzacji. Jako pewny zwycięzca pośród innych wentylatorów, klimatyzacja najlepiej reguluje temperaturę w środku pomieszczeń dając nam komfort w ciągu upałów. Minusem takiego rozwiązania jest to, że klimatyzacja chłodzi powietrze, jakie już mamy oraz nie zapewnia dopływu świeżego powietrza. W tym zakresie świetnie działa mechaniczny system wentylacji, czyli rekuperacja. Na czym polega rekuperacja i co sprawia, że dobrze jest łączyć klimatyzację z rekuperacją? Wszystko po to, aby wypracować jak najwyższy komfort.

Klimatyzacja i rekuperacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie zachowanie przyjemnej temperatury w środku domu latem, kiedy walczymy z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzatory zezwalają nam na wyregulowanie najlepszej temperatury wewnątrz pomieszczeń, dając ochłodę oraz komfort cieplny nie zważając na to, jak ciepło jest na zewnątrz. Jego system działania bazuje na ochładzaniu powietrza do wybranej temperatury. W domach i mieszkaniach zwykle wykorzystywanymi klimatyzacjami są klimatyzatory typu split. Ich wewnętrzna część odpowiada za ochładzanie powietrza w środku, natomiast ich zewnętrzna część usuwa gorąco z budynku. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja uzbrojona jest w elementy usuwające roztocza, kurz oraz bakterie i alergeny. To nie świadczy o tym, że klimatyzacja ma zastosowanie tylko w trakcie lata. Wiele klimatyzatorów może również ocieplać powietrze. Nie wyręcza to co prawda centralnego ogrzewania czy innych systemów grzewczych, jednak spisuje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja natomiast ma swoje zastosowanie w wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę panującą w środku ma wpływ wiele czynników, a koszty chłodzenia i ogrzewania budynków pochodzą ze strat ciepła. Zwykle wentylacja odprowadza ciepłe powietrze oraz pobiera z zewnątrz powietrze zimne. Dla ustawienia temperatury we wnętrzu domu czy mieszkania, zimne powietrze należy ocieplić, na co przeznaczana jest większość energii stworzonych do tego urządzeń. Oszczędnym pomysłem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje gorąco z wentylacji. Z tego względu rekuperator nagrzewa wpływające zimne powietrze, wykorzystując ciepło odprowadzanego powietrza. Taką techniką minimalizuje zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Ponadto rekuperator ma filtry, jakie osłaniają jego wentylatory oraz tą metodą filtrują powietrze wchodzące do budynku.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobra metoda na utrzymanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – na co się zdecydować? Myślimy, jaki z tych systemów warto się zdecydować. Jeżeli decydujemy się na zakup jednego z nich, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Dobra wentylacja powietrza nie tylko redukuje nasze zapotrzebowanie na ogrzanie i chłodzenie pomieszczeń czy także oczyszcza powietrze. Zapewnia nam energooszczędność oraz ochronę przed wilgocią, alergenami oraz zanieczyszczeniami, a do tego wciąż świeże powietrze. Klimatyzacja natomiast troszczy się o nasz komfort termiczny. Najlepszym systemem zapewnienia komfortu wewnątrz budynku jest połączenie tych dwóch systemów oraz zakup klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi sumę zalet z kupna wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma też korzystny wpływ na systemy grzewcze, dlatego montaż rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu klimatyzacji z rekuperacją ma sporo widocznych zalet. Największą z zalet jest komfort termiczny wewnątrz budynku oraz dostęp świeżego i czystego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, trzymamy pod kontrolą temperaturę oraz eliminujemy powstawanie niekorzystnych przeciągów. Ponadto używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji ograniczamy koszty dogrzewania oraz wychładzania budynku, za sprawą wysokiej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pokoi sprawia, że możemy odizolować się od hałasu ulicznego. Używanie systemu ma też pozytywny wpływ na samopoczucie oraz zdrowie. W ten sposób kontrolowany jest poziom wilgoci powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy tworzenia się grzybów i pleśni. Te wskazane zalety świadczą o dobrej jakości systemów. Ich dobry wpływ na komfort termiczny znajdujący się w środku budynku przekonuje tego, że opłaca się zastanowić się nad montażem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzatory

Strona używa cookies
Ok