Termosy Stanley Thermos Esbit – jaki najlepszy i jak go znaleźć

Termos turystyczny – jaki najlepszy i czym kierować się przy jego wyborze ?

Decydując się na podróż trzeba zatroszczyć się o porządne przyszykowanie. Zwłaszcza kiedy jedziemy w góry albo planujemy długie zwiedzanie, trzeba nie zapomnieć nie tylko o zapakowaniu prowiantu czy wody, ale też zimnego lub ciepłego napoju. Wielu z nas uwielbia podróżowanie z turystycznymi termosami, które przez wiele godzin zachowują ciepło lub chłód kawy, herbaty albo innego napoju. Które termosy turystyczne są oceniane jako najlepsze i z jakiej przyczyny? Przeważnie przede wszystkim interesującym nas wyznacznikiem jest długość zatrzymywania zimna lub ciepła, chociaż równie ważna jest szczelność i wytrzymałość. Wśród bardzo zananych turystycznych termosów znajdują się termosy firm Stanley, Thermos i Esbit, z tego względu warto się im przyjrzeć.

Który termos turystyczny wybrać?

Wybierając termos turystyczny nalepiej popatrzeć na parę szczególnych kryteriów, jakie zaważą na tym, czy dany produkt sprawdzi się w konkretnych warunkach, czy nie. Ważna jest tutaj funkcjonalność, struktura i surowce, z jakich termos turystyczny jest wykonany. Im silniej zależy nam na jakości, tym lepiej kupić termos wykonanego z wysokiej jakości surowców, jakie nie zawierają niebezpiecznych substancji i dodatnio oddziałują na sprawne działanie termosu.

Warto również pomyśleć o tym, żeby termos posiadał zewnętrzną powłokę, za pomocą której zyskamy przekonanie, że termos nie wyślizgnie się nam z rąk również w rękawiczkach. Oceniając po tym, jak dalekie planujemy wędrówki, powinniśmy dobrać pojemność swojego termosu. Przeważnie termosy turystyczne można kupić w pojemności: 0.5l, 0.75l oraz 1l. Im krótsza wyprawa tym mniejszy termos wystarczy. Na obszerne wycieczki lepiej kupić pojemny termos.

Kluczowym parametrem, jakim najlepiej się kierować, chcąc sprawdzić, który termos turystyczny wybrać jest rzecz jasna czas zachowania ciepła lub chłodu. W tej kwestii istotny jest nie tylko czas utrzymania ciepła bądź zimna, bo w przypadku świetnych termosów będzie to nawet doba, ale również zakres temperatur. Nie ma termosu, który utrzyma przez długi czas dokładnie tą samą temperaturę. Warto też dodać, że im bardziej zapełniony termos, tym lepiej będzie on pełnił swoje zadanie. By termos okazał się użyteczny, musi mieć odpowiedni korek. To ten element decyduje o trwałości termosu. Przeważnie nakrętki są zakręcane albo automatyczne z przyciskiem. Jeśli zamknięcie nie będzie szczelne, termos nie utrzyma temperatury.

Najbardziej polecane termosy turystyczne

W sklepach dostępnych jest bardzo dużo turystycznych termosów, choć bardzo popularne i kupowane należą do 3 firm, od lat tworzących zarówno termosy do napojów, jak i termosy na żywność, a do tego kubki termiczne (one gorzej sprawdzają podczas długich wycieczek i charakteryzują się mniejszą pojemnością) wysokiej jakości. Bardzo znane termosy turystyczne należą do firm: Stanley, Thermos i Esbit. Są one szczególnie cenione wśród różnych pasjonatów podróży i wycieczek. Czym cechują się ich termosy turystyczne?

Turystyczne termosy firmy Stanley

Termosy turystyczne firmy Stanley posiadają wieloletnią tradycję produkcji. Produkowane od niemal stu lat termosy ze stalowym wkładem są niezwykle trwałe i od lat sprawdzały się w dalekich wyprawach. Zdaniem firmy są tak doskonałe, że mogą przetrwać długie lata w ciężkich warunkach, nie tracąc na swoich zdolnościach izolacji termicznej. Jak już wiemy, umiejętność zachowania zimna lub ciepła zależy od napełnienia i wielkości termosu oraz jego struktury. Wszystkie modele różnią się, więc od siebie możliwościami.

W przybliżeniu termosy turystyczne firmy Stanley do napojów lub posiłków utrzymują:

  • termoizolację cieplną – od 12h w małych termosach do 20-24h w średnich, a nawet do 40h przy największych pojemnościach (1,3l);
  • izolację termiczną zimna – od 12h do 72h lub nawet 160h.

Jak widać termiczna izolacja w przypadku turystycznych termosów Stanley jest naprawdę bardzo wysoka. Należy jednak wiedzieć, że w każdym termosie temperatura nie jest stała i z biegiem następnych godzin będzie stawała się co raz wyższa/niższa.

Turystyczne termosy firmy Thermos

Inną równie popularną i szczególnie zalecaną firmą projektującą termosy turystyczne i kubki termiczne jest firma Thermos. To jedna z największych firm tworzących termosy od lat, z najwyższej jakości materiałów i surowców. Ponadto Thermos produkuje produkty w swoich fabrykach, bez udziału firm zewnętrznych.

Produkty firmy Thermos zatrzymują:

  • izolację termiczną cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • izolację termiczną  zimna – od 12 do 24 godzin.

Turystyczne termosy firmy Esbit

Niemiecka firma Esbit od lat odnosi sukcesy na rynku, w produkcji kolejnych termosów obiadowych oraz termosów na picie. Ich obszerna gama termosów i kubków zachęca pasjonatów podróży, a bardzo dobre właściwości zatrzymywania zimna lub ciepła, jakość i dobra cena, zachęcają, żeby co najmniej przetestować ich produkty.

Termosy Esbit zatrzymują:

  • izolację termiczną cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • izolację termiczną zimna – od 8 do 24 godzin.

Warto dodać, że zgodnie z danymi producenta, utrzymanie ciepła dla napoju ok. 98 °C i temperaturze na zewnątrz 20 °C wyniesie 70 °C po 6 godzinach, 55 °C po 12 godzinach, a po 24 godzinach około 40 °C.

Czy termos nadaje się do mycia w zmywarce?

Przyjmijmy do wiadomości, że kubków termicznych oraz termosów nie należy czyścić w zmywarce. Producenci niektórych termosów mówią, że w zmywarce można czyścić jedynie korek, ale nie dotyczy to wszystkich modeli. Zwykle termosów umieszczamy w zmywarce, bo silne detergenty i wpływ wysokiej temperatury podczas mycia, może negatywnie wpłynąć na ich właściwość do zatrzymywania temperatury.

Termos Thermos

Strona używa cookies
Ok