Termokubek dla każdego

Termokubek na każdą okazję

O kubkach termicznych myślimy głównie w czasie zimowo-jesiennym, jeżeli chcemy zabrać gorącą kawę albo herbatę do szkoły, do pracy, czy na przykład w podróż pociągiem lub samochodem. Nie pamiętamy jednak, że kubki termiczne nie tylko utrzymują ciepło, ale również są doskonałe do przechowywania zimnego picia w upały. Jaki kubek będzie najlepszy dla Ciebie? To zależy , czy potrzebujesz kubka do codziennego korzystania, czy zastanawiasz się nad termosami turystycznymi. Dobry termiczny kubek na długo zachowa ciepło kawy czy herbaty i zimno picia. Z uwagi na to z kubka termicznego można korzystać przez cały rok, szczególnie że jest on produktem wygodnym i szczelnym, więc będzie dobry w różnych sytuacjach.

Na co zwrócić uwagę, kupując termiczny kubek?

Jeżeli decydujemy się na zakup kubka termicznego, najlepiej najpierw ocenić parę ważnych szczegółów. W głównej mierze szczególnie ważny jest materiał produkcji. Tak sprawdzimy jego zastosowanie oraz umiejętność zachowania ciepła lub zimna. Następnym składnikiem jest pokrywka termicznego kubka. Najlepiej by była nie tylko hermetycznie zamykana, aby utrzymywać temperaturę w środku na wymaganym poziomie, ale również zapewniać wygodny sposób picia. Należy też sprawdzić kształt kubka termicznego oraz jego objętość. Termiczne kubki o małej pojemności nie sprawdzą się na wielogodzinnych wędrówkach, dlatego w tym zakresie najlepiej dobrać wielkość kubka termicznego do własnych potrzeb. Natomiast jego kształt ma także znaczenie pod względem zastosowania. Chcemy, by posiadał wygodny uchwyt i nie ślizgał się w ręce czy w rękawiczce. Ponadto lepiej by był stabilny, a jeżeli chcemy korzystać z niego w aucie, warto by wchodził w miejsce przeznaczonym na termiczny kubek.

Jaki termiczny kubek wybrać?

Kubek termiczny dobry do pracy lub do biura

Kubki termiczne przważnie nabywamy do pracy. Patrząc na materiały, z jakich zostały wykonane, niemal każdy z nich sprawdzi się w pracy. Wybór kubka termicznego do pracy warto jednak dobrać od charakteru pracy. W biurze odpowiednie będą praktycznie wszystkie kubki, jakie mają dłuższy okres zachowania ciepła lub zimna. Możemy wybrać wzorzysty kubek ceramiczny, szklany lub stworzony z tritanu. Nie dość, że można je nabyć w wielu kolorach i wzorach, to jeszcze są lekkie, wygodne i nie zatrzymują zapachów. Rzadziej do biura decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, choć te krócej utrzymują ciepło i zimno. Forma pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek będzie doskonały dla kierowcy czy dla pracownika budowy. Choćby ze względu na, że np. termiczny kubek szklany czy ceramiczny jest mniej odporny na uszkodzenie.

Jaki termiczny kubek będzie dobry dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka musi być głównie wygodny, lekki, bezpieczny i szczelny. Z tego powodu zazwyczaj kupowanymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one dość tanie, znajdziemy wśród nich wiele wzorów i kolorów, a do tego są wygodne. Bez trudu wejdą do tornistra i są nietrudne w użytku. I choć krócej zachowują ciepło lub zimno i są mniej trwałe, pozostają bezpieczne dla dziecka. Przy uszkodzeniu nie rozbiją się jak np. termiczny kubek szklany czy ceramiczny.

Kubek termiczny odpowiedni na spacer

Plastikowy termiczny kubek sprawdzi się również na spacer, gdy potrzebujemy wygodnego kubka termicznego, ale nie polegamy wielogodzinnym utrzymaniu temperatury. Jeżeli jednak dłuższe zachowanie temperatury jest ważne, lepiej nabyć termiczny kubek z tritanu. Takie kubki są łatwe w noszeniu, komfortowe, a ponadto nie zawierają związków BPA i są odporne na drobnoustroje. Są droższe i da się je porysować, ale są odpowiednie dzięki swoim zaletom.

Jakie kubki termiczne zda egzamin podczas wycieczki?

Planując długą wycieczkę przeważnie chcemy, aby termiczny kubek bardzo długo zatrzymywał ciepło lub chłód picia w środku. Dlatego najtrafniejszym kubkiem na wycieczkę będzie stalowy kubek. Tego rodzaju kubki termiczne najlepiej ze wszystkich zachowują zimno lub ciepło, ponieważ są wybitnie izolowane, co sprawia, że utrzymują ciepło lub zimno na wiele czasu. Ponadto mają trwałą konstrukcję i są niewzruszone na upadki. Wadą stalowego kubka jest jego masa, ponieważ jest on cięższy niż pozostałe.

Kubek termiczny pasujący do samochodu

W pojeździe należy szczególnie uważać, z uwagi na to termiczny kubek pasujący do samochodu jest przede wszystkim szczelny, wytrzymały i świetnie utrzymuje ciepło lub zimno. Termiczne kubki szklane, porcelanowe czy plastikowe są za bardzo nieodporne na uszkodzenia, aby nadawały się do samochodu. Dlatego najlepszymi kubkami termicznymi do auta są te wykonane tritanu lub ze stali. Te kubki są trwałe i przez długi czas zachowują zimno lub ciepło napoju.

Najlepszy termiczny kubek na prezent

Wybierając prezenty zazwyczaj kierujemy się dobrym wyglądem, dlatego w tym zakresie najlepiej nadadzą się kubki termiczne szklane lub ceramiczne. Kubki szklane posiadają swój charakter, natomiast kubki ceramiczne ogromną ilość ciekawych wzorów i kolorów. Chociaż kubki plastikowe termiczne też charakteryzują się szerokim wyborem wzorów, nie zalecami ich na prezent.

Kubek termiczny Contigo

Strona używa cookies
Ok