Kubki termiczne do pracy lub szkoły

Kubek termiczny idealny na każdą okazję

O termokubkach myślimy szczególnie w okresie zimowo-jesiennym, gdy chcemy zabrać gorącą herbatę lub kawę do szkoły, do pracy, a także np. w podróż samochodem lub pociągiem. Nie pamiętamy , że temiczne kubki nie tylko utrzymują gorąco, ale także są wyśmienite do zabierania ze sobą zimnego picia w upały. Jaki kubek termiczny będzie idealny dla Ciebie? To zależy , czy potrzebujesz kubka na co dzień do korzystania, czy interesujesz się termosami turystycznymi. Najlepszy termiczny kubek na długo zatrzyma goraco herbaty czy kawy lub zimno picia. Z tego powodu z kubka termicznego można korzystać w ciągu roku, szczególnie że jest on produktem szczelnym oraz wygodnym, więc przyda się w różnych sytuacjach.

Na co zwrócić uwagę, kupując termiczny kubek?

Jeżeli decydujemy się na zakup kubka termicznego, najlepiej najpierw ocenić parę istotnych aspektów. Przede wszystkim niezwykle istotny jest materiał jego wykonania. Tak dostosujemy jego zastosowanie i trwałość utrzymania zimna albo ciepła. Kolejnym detalem jest przykrywka kubka. Musi być nie tylko hermetycznie zamykana, żeby utrzymywać ciepło lub zimno wewnątrz na porządanym poziomie, ale również zapewniać komfortowy sposób picia. Trzeba też ocenić formę kubka termicznego i jego pojemność. Termiczne kubki o niskiej objętości nie zachwycą na wielogodzinnych podróżach, dlatego w tej sprawie warto dobrać rozmiar kubka termicznego do własnych potrzeb. Ponadto jego kształt ma także znaczenie pod względem użytkowym. Wolimy, by miał komfortowy uchwyt oraz nie ślizgał się w ręce lub nawet w rękawiczce. Co więcej musi być stabilny, a gdy chcemy używać go w aucie, warto by wchodził w miejsce wyznaczonym na kubek termiczny.

Jaki kubek termiczny wybrać?

Kubek termiczny do pracy lub do biura

Termiczne kubki często nabywamy do pracy. Patrząc na materiały, z jakich są wykonane, niemal każdy z nich będzie dobry do pracy. Wybór kubka do pracy lepiej jednak uzależnić od formy pracy. W biurze odpowiednie będą praktycznie wszystkie kubki termiczne, które zapewniają długi okres utrzymania temperatury. Możemy wybrać malowniczy termiczny kubek ceramiczny, szklany lub wykonany z tritanu. Nie dość, że można je dostać w różnych kolorach i wzorach, to na dodatek są lekkie, wygodne oraz nie zatrzymują zapachów. Rzadziej do biura decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, chociaż one krócej zachowują temperaturę. Charakter pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek będzie odpowieni dla kierowcy lub dla budowlańca. Chociaż z uwagi na to, że np. kubek termiczny ceramiczny czy szklany jest słabiej odporny na zniszczenie.

Jaki termiczny kubek będzie dobry dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka musi być szczególnie lekki, wygodny, bezpieczny i szczelny. Dlatego zazwyczaj kupowanymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one dość niedrogie, posiadają wiele kolorów i wzorów, a poza tym są wygodne. Bez przeszkód zmieszczą się do tornistra oraz są nietrudne w stosowaniu. I chociaż słabiej zachowują zimno lub ciepło oraz są mniej trwałe, nadal są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy upuszczeniu nie potłuką się jak np. kubek termiczny ceramiczny czy szklany.

Kubek termiczny najlepszy na spacer

Plastikowy termiczny kubek sprawdzi się także na spacer, gdy potrzebujemy lekkiego kubka termicznego, ale nie skupiamy się na długotrwałym utrzymaniu temperatury. Jeżeli jednak dłuższe zachowanie temperatury jest konieczne, warto nabyć kubek termiczny z tritanu. Takie kubki są lekkie w przenoszeniu, wygodne, a do tego są bez związków BPA oraz są odporne na drobnoustroje. Są droższe i da się je zarysować, ale sprawdzą się za sprawą swoich zalet.

Które termiczne kubki sprawdzą się w trakcie wycieczki?

Planując długą wycieczkę z reguły najważniejsze, by termiczny kubek jak najdłużej zatrzymywał ciepło lub chłód picia wewnątrz. Z uwagi na to doskonałym kubkiem na wycieczkę uznawany jest kubek stalowy. Te termiczne kubki najlepiej wśród innych zachowują ciepło lub zimno, dlatego że są świetnie izolowane, dzięki czemu zachowują zimno lub ciepło na wiele godzin. Ponadto mają solidną budowę i są odporne na upadki. Wadą kubka stalowego termicznego jest jego waga, bo jest on cięższy niż pozostałe.

Kubek termiczny pasujący do samochodu

W aucie trzeba bardzo uważać, z uwagi na to termiczny kubek do samochodu jest przede wszystkim szczelny, wytrzymały oraz dobrze zachowuje zimno lub ciepło. Termiczne kubki szklane, porcelanowe czy plastikowe są zbyt podatne na zniszczenia, by byłby odpowiednie do samochodu. Z uwagi na to najlepszymi termicznymi kubkami do auta są te przygotowane ze stali lub z tritanu. Te kubki są trwałe oraz świetnie zachowują ciepło lub zimno napoju.

Który termiczny kubek na prezent

Wybierając prezenty zazwyczaj cenimy produkty z ładnym wyglądem, z uwagi na to w tym zakresie najlepiej nadadzą się termiczne kubki szklane lub ceramiczne. Kubki szklane mają swój właśny charakter, z kolei ceramiczne kubki ogromną ilość pięknych kolorów i wzorów. Choć kubki plastikowe termiczne też charakteryzują się szerokim wyborem motywów, nie polecamy ich na prezent.

www.kubek-termiczny.pl

Strona używa cookies
Ok