Telebimy – nowa jakość reklamy i obrazu

Drobne rzeczy powodują zazwyczaj spore zmiany. Pozorne pomysły modernizują rzeczywistość. Zauważmy jak niewielki kamyk puszczony na tafle wody potrafi wzburzyć całe jezioro. Ludzi od zawsze pociągało to co nie znane. Dzięki nim mamy szansę dziś czerpać z ogromnej liczby praktycznych wynalazków, które są znakami ich pokolenia. Tak właściwie wszystko zaczęło się od najprostszych rozwiązań. Pomyśl sobie, że przebywasz połowę swojego życia w chłodnej i ciemnej jaskini. Analizujesz otoczenie i widzisz jak pojedyncza błyskawica roznieca potężny ogień. Wtedy zaczynasz uświadamiać sobie, że ogień jest Ci potrzebny. Prawdopodobnie w ten sposób kilka milionów lat temu pojedyncza osoba wpadła na pomysł rozpalenia ogniska. Ten anonimowy bohater zapewne nie miał pojęcia jak wpłynął na rzeczywistość przychodzących po nim pokoleń. Ogień stanowi dla nas źródło ciepła i niezaprzeczalnie światła.
Na tym jednak nie zatrzymały się odkrycia. Tomasz Edison zawarł światło w niewielkiej, szklanej kuli, którą dziś oznaczamy żarówką. Przez kilkadziesiąt lat stała się ona nieodłącznym elementem zaopatrzenia naszych domów. Jej pozycja została jednakże zagłuszona 80 lat później, gdy świat ujrzał nową formę oświetlenia – diodę elektroluminescencyjną, która znamy pod nazwą diody LED. Technologia LED uruchomiła przed nami nowe możliwości. Błyskawicznie zaczęły się sprzedawać energooszczędne żarówki używane w domach i pojazdach. Wykorzystaniem żarówek LED zaciekawili się także producenci wielkoformatowych ekranów. Obecnie ekrany LED, bandy LED, czy telebimy wzniosły rozrywkę i reklamę na zupełnie nowoczesny szlak. Zasadniczo jesteśmy świadkami ledowej rewolucji, która przewyższyła inne źródła oświetlenia. Przyjrzyjmy się zatem bliżej produktom audio wizualnym, które używają diody LED.

Ekrany LED – tętniący kolorami obraz

Ekrany LED są bardzo często użytkowane w trakcie dużych imprez muzycznych, oraz w ogromnych centrach handlowych. Ich celem jest przedstawianie reklam i obrazu o wyrazistej rozdzielczości przez całą dobę. Z tego powodu przy wyborze konkretnego modelu wyświetlacza powinno się zwracać uwagę na parametr luminancji. Określa on moc świetlną urządzenia. Dlatego też dla ekranów działających na zewnątrz wartość luminancji powinna mieścić się w granicach od 3500 cd/m² do 12000 >cd/m², a dla ekranów wewnętrznych mierzy od 500 cd/m² do 1500 cd/m².
Producenci ekranów ledowych proponują nam zazwyczaj dwa rodzaje wyświetlaczy – DIP i SMD. Technologia DIP została opracowana najwcześniej. Jednak dzięki wysokiej wydajności wciąż jest używana w budowie układów scalonych wielu maszyn. Ten typ diody LED gwarantuje zwykle od 3 do 4 lumenów na diodę, co jest bardzo dobrym rezultatem. Z kolei dioda SMD ma postać płaskiego chipu, który dzięki nie dużym rozmiarom może być stosowany praktycznie w każdym miejscu – w taśmach LED jak i w ekranach LED. Diody z gatunku SMD mają znaczną przewagę nad innymi żarówkami, ponieważ mogą wyświetlać światło w konfiguracji kolorów czerwony-zielony-niebieski w zakresie jednego urządzenia, co spowodowało, że są ochoczo wykorzystywane w wielkoformatowych ekranach LED.
Telebimy, by całkowicie spełniały swoje funkcje powinny być wyposażone w właściwe warstwy ochronne. Najważniejszym z nich jest zabezpieczenie przed deszczem i wilgotnością, które chroni strukturę urządzenia przed awarią. Warto jest również wyposażyć ekran w specjalną ochronę przed kurzem. Współczynnikiem, który opisuje nam stopień zabezpieczeń wyświetlacza jest wskaźnik IP. Przeważnie mamy szansę kupić ekrany LED o wartości wskaźnika ochrony IP65 i IP54. Należałoby nadmienić również, że ekrany LED wytwarzane są w dwóch rodzajach – jako ekrany mobilne, lub struktury stałe. Z takiego powodu warto jest dopytać sprzedającego o konkretne informacje na ten temat.

Bandy LED – atrakcyjna reklama w obiektach sportowych

Biorąc udział w widowiskach sportowych prawdopodobnie niejednokrotnie myśleliście o tym jak działają ekrany zainstalowane wokół boiska. Są to bandy LED, które ze względu na wysoki stopień zabezpieczeń i dobrą odporność na uszkodzenia, mogą być stosowane podczas meczy i rozgrywek sportowych. Porównywalnie jak ekrany LED, bandy LED produkowane są w dwóch typach – zewnętrznym i wewnętrznym. Charakteryzują je porównywalne parametry wyświetlaczy i funkcje, takie jak pokazywanie reklam sponsorów imprezy.
W bandach zewnętrznych montuje się przeważnie plamkę o rozmiarze od 10 do 20mm co pozwoli widzom zarejestrować obraz o dużej jakości nawet z znacznej odległości. Bandy wewnętrzne posiadają wbudowane wyraźnie mniejsze diody. Producenci urządzeń ledowych troszczą się również o ich szybki montaż, stąd też w konstrukcji band LED wykorzystują system Fast Lock. Bandy LED są dodatkowo zabezpieczone z przodu i z tyłu przed zniszczeniami. Niezwykle ważne jest również, aby nad wyświetlaczem zainstalować gumowy daszek, który uchroni zawodników przed dolegliwościami związanymi z wbiegnięciem na twardą powierzchnię bandy.
Dziś ekrany LED, jak i bandy LED możemy nabyć w bardzo umiarkowanych cenach. Modułowa budowa tych urządzeń pozwala nam na skonstruowanie telebimu o jakiejkolwiek wielkości, a nawet obojętnie jakim kształcie. Jeżeli jednak nie jesteśmy zainteresowani kupnem urządzeń diodowych na własność, możemy sięgnąć po ofertę wynajmu ekranów LED. Producenci urządzeń LED przeważnie proponują swoim Odbiorcom znakomite rozwiązania w niezwykle praktycznym wydaniu. Z nimi jesteście w stanie odkryć znacznie więcej.
Producent urządzeń ledowych, firma Investtech produkuje ekrany LED i bandy LED o znacznej jakości wyświetlacza i wygodnych funkcjach. Rekomendujemy ją wszystkim osobom, które poszukują urządzeń wizyjnych o naprawdę dobrej wydajności. Wstąpcie na ich stronę i dowiedźcie się więcej: telebimy.

Strona używa cookies
Ok