Popraw wydajność linii produkcyjnej – wybierz etykieciarki i nalewarki.

Systemy produkcji zmieniają się z upływem każdego roku. Rozwój profesjonalnych urządzeń wpłynął na wzrost możliwości wielu lokalnych przedsiębiorstw wytwarzając zyski w wyższej skali. Obecnie duża liczba przedsiębiorców nie wyobraża sobie przemysłu bez postępowych technologii. Pełne zmodernizowanie zakładów produkcyjnych spowodowało że wszystkie procesy robione są szybciej, z pełną kontrolą jakości. Najtrudniejsze z czynności realizują urządzenia które funkcjonują z znacznie szerszą wydajnością aniżeli nie jeden pracownik. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko wypadków w pracy i rozwoju chorób zawodowych.

Produkowane obecnie przez globalnych liderów maszyny pakujące to profesjonalne urządzenia, których celem jest poprawa procesów przemysłowych. Najważniejsi producenci maszyn do pakowania blisko współpracują z dużymi zakładami produkcyjnymi, dokładnie doglądając konkretnych elementów produkcji, co powoduje, że produkowane przez nich maszyny wypełniają wszelakie potrzeby masowych zakładów spożywczych, chemicznych, czy kosmetycznych. Obecnie każde przedsiębiorstwo ma okazję do stworzenia własnej linii rozlewniczej, korespondującej do kształtu produkcji Maszyny pakujące wytwarzane przez producentów takich jak ZALKIN, CFT, COSMOPACK, czy FT SYSTEM, PE LABELLERS , cechują się wygodną obsługą i niezawodną eksploatacją. Maszyny te tworzone są nie tylko pod kątem maksymalizacji wydajności zakładów, ale również w trosce o zdrowie osób zatrudnionych jak również stan otaczającej nas przyrody Poznajcie najlepsze spośród nich.

Etykieciarki o ogromnych możliwościach

Etykieciarki wytwarzane przez producenta PE LABELLERS to niezwykle innowacyjne urządzenia o niestandardowych możliwościach. PE LABELLERS, jako lider w dziedzinie maszyn etykietujących, zatroszczył się o spójność urządzeń z wymogami technologicznymi masowych zakładów wytwórczych. Etykieciarki działają bowiem z wydajnością sięgającą do nawet 72 000 pojemników na godzinę, co zdecydowanie poprawia możliwości produkcyjne. Urządzenia te ozdabiają pojemniki z użyciem zimnego kleju, kleju topliwego, etykiet samoprzylepnych, kleju termokurczliwego, jak i bez klejowej metody aplikacji ADHESLEEVE, która jest bezpieczna dla człowieka i środowiska.

Aplikatory etykiet producenta PE LABELLERS są wyposażone w nietypowe rozwiązania, które gwarantują niezawodność maszyn i komfort eksploatacji Czynności powiązane z pielęgnacją etykieciarek zostały zredukowane do minimum, przez zastosowanie automatycznego systemy smarowania. Jedna maszyna potrafi stosować kilka metod etykietowania, co powoduje, że doskonale działa się w wielobranżowych przedsiębiorstwach. Każda z etykieciarek zaopatrzona jest dodatkowo w automatyczny orientator pojemników dzięki czemu jest w stanie etykietować opakowania o zróżnicowanym gabarycie jak i kształcie. Dodatkowo serwomotory oraz silniki krokowe w całości kontrolują ruch obrotowy platform. Maszyna działa sprawnie, produkując zyski dla całego przedsiębiorstwa.

Jedną z rekomendowanych przez nas maszyn etykietujących, jest etykieciarka rotacyjna model Rollmatic 810 – 15- CR 2-3-425. Ta etykieciarka aplikuje etykiety OPP z rolki stosując w tym procesie klej hot-melt. Najważniejszym elementem maszyny jest narzędzie poprawiające folię, które reguluje każde pionowe przemieszczenie etykiety. Ta funkcja pozwala na ładne dopełnienie każdego opakowania. Aplikator etykiet wyposażony jest dodatkowo w zespół tnący, który jest zbudowany z z pojedynczego albo dwóch sztywnych noży rotacyjnych. Budowa urządzenia daje możliwość użycia rożnych rodzajów kleju hot melt co sprawia, że jest bardzo wszechstronnym urządzeniem, które z łatwością się konserwuje.

Nalewarki do przemysłu spożywczego

Nalewarki pełnią niezmiernie ważną funkcję w całej linii rozlewniczej. Jak nie najistotniejszą. Ogromna liczba producentów (takich jak CFT) przywiązuje szczególną wagę do funkcjonalności maszyn. Wśród najczęściej stosowanych nalewarek, na specjalne uznanie zasługują nalewarki grawitacyjne oraz nalewarki izobaryczne. Urządzenia te zapewniają nalew do butelek PET oraz szklanych, jak i do metalowych puszek i słoików. Nalewarki działają z wydajnością od 3 000 do 90 000 opakowań na godzinę w zależności od poszczególnego modelu.

Maszyny rozlewnicze, takie jak nalewarki i dozownice często są wyposażeniem kompletnych monobloków. Po za tym monobloki składają się także z takich urządzeń jak płuczki oraz zamykarki, poprzez co mogą poprowadzić proces nalewu od początku do końca. Trójblok MASTER CAN TRONIC to zaawansowana maszyna wytworzona do rozlewu napojów gazowanych i niegazowanych w jakiegokolwiek typu puszki. Zaopatrzony został w nowoczesne zawory, które ograniczają natlenienie się gotowego produktu. System pracy trójbloku umożliwia precyzyjną penetrację zaworu nalewającego w głąb opakowania, poprzez co rozdzielany produkt jest wolny od jakichkolwiek bakterii.

Kolejną maszyną rozlewniczą stosowaną dziś przez sporą liczbę producentów wyrobów warzywnych i owocowych jest dozownica tłokowa. Niezwykle prosto dozuje takie wyroby jak sosy lub marmolady przynosząc najwyższe standardy bezpieczeństwa jak i kontroli jakości. Dozownice mogą dawkować przetwory o różnej gęstości i temperaturze ( na ciepło i na zimno). Są maszynami o szerokiej wszechstronności i jeszcze większej efektywności. Firma CFT, jako jeden z najbardziej cenionych producentów dozownic produkuje także takie urządzenia jak dozownice teleskopowe, dozownice kieszeniowe, dozownice grawitacyjne, a także dozownice próżniowe.

Zaciekawienie nowoczesnymi maszynami rozlewniczymi wzrasta. Dziś w Polsce dużo zakładów czerpie z maszyn usprawniających produkcję. Dobrze jest wspomnieć że maszyny rozlewnicze dostarczają wysoki poziom bezpieczeństwa procesów, co przenosi się na jakość dostarczanych przez Państwa produktów.

Jako kontrahent takich firm jak PE LABELLERS i CFT rekomendujemy oryginalne rozwiązania w obrębie całkowitych linii rozlewniczych. Możemy zaopatrzyć jakikolwiek zakład przemysłowy w konieczne urządzenia do pakowania oraz rozlewu Troszczymy się o silniejszą przyszłość dużej liczby rodzimych przedsiębiorstw.

Niezbędne informacje o naszej firmie i o naszych maszynach odnajdą Państwo na naszej stronie internetowej: etykieciarki.

Strona używa cookies
Ok