Jak wybrać rodzaje maszyn pakujących dobrane dla twojej produkcji

Rodzaje maszyn pakujących dla linii produkcyjnej

Opakowania produktów to jeden z najistotniejszych elementów sprzedawania. Konsumenci skupiają nie tylko uwagę na metodę pakowania każdego produktu – czy odpowiada wizulanie, czy jest proste, ale też na bezpieczeństwo i dużą jakość transportu. Zależy nam żeby towar w pięknym pakunku dotarł na półkę czy bezpośrednio do konsumenta w bardzo dobrym stanie. Z tego powodu także pakowanie do wysyłki ma specjalne znaczenie. Z tego względu także na rynku pokazany jest spory wybór systemów pakujących, które nie tylko mają za zadanie porządne opakowanie pojedynczego towaru, ale też za opakowania zbiorcze. Dodanie automatycznych systemów pakujących do działalności mocno ułatwia oraz popędza proces, przez co firma oszczędza pieniądze oraz tym samym zyskuje.

Warto zauważyć, że systemy pakujące jak na przykład celofoniarki czy kartoniarki przyniosą korzyści w różnych profilach działalności. Automatyzacja pracy jest stale mocniej doceniana  zwłaszcza, że włączenie maszyn pakowania do produkcji równa się wydajnej pracy. Ponadto oferowane maszyny pakujące kupowane są od wybitnych dystrybutorów, a w razie konieczności zawsze dostępne są oryginalne części zamienne oraz usługi serwisowe, które zagwarantują ciągłość produkcji. Przed zakupem konkretnego systemu organizowane są testy i prezentacje wybranych systemów , aby pokazać ich korzystny wkład do przedsiębiorstwa oraz przekonać, że warto z nich korzystać.

Jakie są rodzaje maszyn pakujących

Typy sytemów możemy pogrupować na parę sposobów. Inną metodą maszyny będą pakować biorąc pod uwagę typ towaru. Systemy pakowania produktów sypkich, a produktów płynnych wymagają innych typów opakowań, to znaczy też innych maszyn pakujących. Podobnie jest, jeśli wybieramy typ opakowania. Na sprzedaż dostępne są systemy, które są stworzone do pakowania w kartony, inne do plastikowych opakowań, wiader, słoików, tacek garmażeryjnych lub worków papierowych i foliowych. Typy maszyn odróżnimy też ze względu na typ zamykania opakowania. Inaczej działają maszyny używające zamknięcia strunowe, inne stosują nakrętki lub korki. Podobnie opakowania zbiorcze wymagają odpowiedniej maszyny. Wydaje się, że liczba koniecznych maszyn jest spora, dlatego też w promocjach znajdują są całe systemy kompletnych linii pakujących. Każdy element dostosowywany jest do wymagań produkcji, toteż właściwe wdrożenie systemu maszyn pakujących pod okiem fachowca jest bardzo ważne.

Kartoniarki najbardziej znane systemy pakujące

Zazwyczaj stosowanym materiałem pośród wszystkich opakowań są kartoniki. W wielu przypadkach produkty, które posiadają już jedno opakowanie, często chronione są dodatkowym opakowaniem w postaci kartonika. Taką sytuację zazwyczaj możemy zobaczyć w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Oprócz tego opakowania zbiorcze oraz transport produktów także stosuje opakowania kartonowe, wobec tego kartoniarki są głównie stosowanymi maszynami, które wdrażane są w praktycznie każdym rodzaju przemysłu. Najczęściej stosowane kartoniarki to maszyny, które tworzą kartonowe owijki tzw. wrap-around oraz kartony klapowe.

Kartoniarki cechuje też wiele zalet patrząc na kryterium automatyzacji zadań. Sporo maszyn pakujących tego rodzaju jest przystosowana do sięgania kartonu z kupki lub pakowania towarów od góry, zamykając w kartonie produkty o uprzednio uformowanej konfiguracji. Trzeba podkreslić, że w kompletny system maszyn pakujących jest zorganizowany tak, żeby ciągłość produkcji była niezakłócona. To oznacza, że kartoniarki dbają o to, żeby produkty nie przemieszczały się na linii, wynajdowane były produkty przewrócone, a także aby możliwa była separacja produktów. W ten sposób ładowanie towaru przez kartoniarkę odbywa się sprawnie i szybko. Samo przygotowanie kartonu wykonywane jest z ogromną dbałością. Kartoniarki zaprogramowane są tak, żeby kartonowe opakowania były poprawnie składane, dzięki dociskom, a odpowiedni klej topliwy chroni karton przed rozłożeniem oraz zgnieceniem. Wszystkie te etapy pakowania kartoniarkami sprawiają, że towar jest zapakowany estetycznie i bezpiecznie, a to przy prawie zerowym wkładzie ludzkiej pracy.

http://www.kartoniarki.eu/

Systemy maszyn i tuneli pakujących, czyli opakowania zbiorowe

Szczególną rolę dla firm grają też systemy maszyn pakujących, które mają za zadanie zamykanie opakowań zbiorczych. Systemy maszyn i tuneli pakujących zaprojektowane zostały w celu, żeby jednostkowe opakowania np. butelki, puszki, wiaderka, słoiki lub małe kartoniki pakowane były w zbiorowe opakowania takie jak foliowa zgrzewka albo tacka z tektury. Nie tylko ułatwia to wysyłkę pojedynczych produktów, ponieważ w ten sposób są bezpieczniejsze, co zmniejsza ryzyko ich potłuczenia lub zniszczenia, ale też usprawnia sprzedaż dużej liczby towaru . Lepiej jest zaoferować sprzedaż hurtową produktów pakowanych zbiorczo. Co więcej systemy maszyn pakujących zbiorczo, tak jak kartoniarki, przystosowane są do tego, żeby pakować produkty w sposób nieprzerwany, dokładny oraz bez zbędnych zatorów produkcji. Niezbędna folia albo elementy kartonowe dopasowywane są do produktów, aby cała produkcja działała sprawnie i szybko.

Strona używa cookies
Ok