Oferta nalewarek i kompletnych linii rozlewniczych

Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak

Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak

Ultrapak – oferta maszyn rozlewniczych

Dowolna linia produkcyjna musi posiadać stosowną maszynę rozlewniczą, za pomocą której artykuł bezproblemowo znajdzie się w metalowej puszce. Nie może w nim być go za mało, gdyż nie wykona standardów i zostanie zdyskwalifikowany, ani za wiele – spowoduje poważne szkody materialne. Dzięki przedsiębiorstwu Ultrapak w Polsce można nabyć nowoczesne nalewarki tłokowe, Ultra Clean, ciśnieniowe, grawitacyjne, z przepływomierzami, próżniowe, wagowe i w wariacji monobloków. Wszystkie cechują się mocną stalową strukturą i sporą efektywnością. W salonie firmy można liczyć na wszechstronną poradę zawodowców, którzy od bardzo długo działają w zawodzie. Nalewarki można zaadaptować do wyjątkowych oczekiwań Odbiorcy, np. wybranego produktu, produktywności lub momentu rozlewu. Dobrze sprawdzą się w różnorodnych branżach przemysłu: wody mineralnej, napojów mlecznych, wina, spirytusu, napojów izotonicznych, soków owocowych z dodatkami i bez dodatków. Efektywność maszyn rozlewniczych zawiera się w zakresie od 3.000 do 90.000 wypełnionych opakowań w ciągu pojedynczej godziny. Maszyna napełnia szklane i syntetyczne butelki i konserwy. Do gęstych, lepkich, mających pełniejsze cząsteczki wyrobów przeznaczone są dozownice. Chodzi tutaj np. o dressingi, dżemy, majonezy, ketchupy, sosy, oleje jadalne i silnikowe, pasztety, zupy rybne, potrawy z mięsiwem, przetwory pomidorowe, skondensowane mleko, mokre pasze dla zwierząt, jedzenie dla niemowląt. Pośród dozownic wyodrębnia się: dozownice próżniowe, rotacyjne, tłokowe, kieszeniowe, wolumetryczne, półautomatyczne, automatyczne, pionowe i grawitacyjne, maszyny rozlewnicze Bag-in-Box, do kegów PET i kegów ze stali kwasoodpornej.

Kluczowe maszyny rozlewnicze i ich cechy

Podstawowym typem są nalewarki tłokowe, które kierują produkt w butelki bądź puszki za pośrednictwem oddzielnych tłoków znajdujących się w cylindrach. Każdy tłok zasysa porcję wody mineralnej bądź wina oraz wylewa ją do konkretnych butelek. Porcja może obejmować od 5 – 1200 ml. Dowolna głowica posiada własny tłok. Nalewarki nadciśnieniowe idealnie sprawdzą się przy nalewaniu artykułów z zawartością dwutlenku węgla. W zasobniku buforowym wywoływane jest wysokie ciśnienie, za sprawą którego gazowany napój zbyt mocno się „nie wzburzy”. Nalewarki ciśnieniowo – przelewowe stosuje się ogólnie do wpuszczania przetworów w butelki szklane i PET. Są to przykładowo sosy bądź dżemy, które posiadają zwartość „rzadką”, burzącą się lub średniolepką. Sprawdzą się w dziedzinie drogeryjnej i chemicznej, bowiem są w stanie umieścić w opakowaniu od 100ml – 10 l artykułu. Nalewarki podciśnieniowe stosuje się do rozlewu alkoholi bądź pozostałych płynów bez zawartości dwutlenku węgla. Tu artykuł jest zasysany przy użyciu ejektora. Ciśnienie w zbiorniku jest znacząco niższe od atmosferycznego. Maszyny rozlewnicze z przepływomierzami są wyjątkowo staranne przy porcjowaniu produktu z wykorzystaniem narzędzi do pomiaru objętości albo masy – inaczej przepływomierzy. Występują m.in. w wariancie elektromagnetycznym i masowym. Maszyny rozlewnicze do nalewu w kegi PET potrafią działać z różnorodnymi typami kegów: Petainer®, Ecokeg®, Key-Keg®, Dolium®, Polikeg® i Key Keg® Slim Line. Nalewarki do nalewu w opakowania Bag-in-Box, a dokładnie urządzenie STERILBOX, mogą być uzbrojone w wajchę. Używając jej operator odkrywa oraz zamyka kegi. Maszyny rozlewnicze w kegi ze stali kwasoodpornej – MASTERKEGS – przystosowuje się często do sektora, w którym wytwarza się wino bądź piwo.

Projektowanie kompletnych linii rozlewniczych

Przedsiębiorstwo Ultrapak może ponadto opracować skończoną linię do masowej produkcji. Najczęściej zawodowcy firmy opierają się na warunkach Nabywcy, m.in. co do wyrobu, jaki będzie przy jej użyciu otrzymywany, jaką powierzchnię ma ona wykorzystywać? Do obecnej chwili z oferty przedsiębiorstwa zaczerpnęli: Invento, Nałęczów Zdrój (Cisowianka), Augustowianka, Żywiec Zdrój, Staropolanka, Bartex, Akwawit – Polmos Wrocław, CEDC International (wytwarzający wódkę Bols) oraz Wosana. Maszyny rozlewnicze mogą być zbudowane w typie monobloków bądź trójbloków. Jeśli chodzi o te pierwsze, to Konsument może wybrać spośród czterech modeli – Magic, Magic FW, Master oraz Master Can. W technice aseptycznej lub Ultra Clean. Dzięki takim technikom można sprawnie rozlewać towary wyjątkowo nieodporne bakteriologicznie, przykładowo. mleko o przedłużonym okresie przydatności do skonsumowania. Linie technologiczne skonstruowane przez Ultrapak wyróżniają się indywidualnym profilem, znaczną ekonomicznością przy równoczesnym uwzględnieniu ekonomiczności poboru mocy i dotrzymywaniem wszelkich wymogów higieny. Partnerstwo z z największymi firmami w dziale tworzenia maszyn przemysłowych dało firmie Ultrapak perspektywę na zyskanie uznania w oczach Zainteresowanych. Chodzi o takich wytwórców, jak FT System, Dimac, P. E. Labellers, Zalkin, Cosmopack oraz grupa CFT. Dzięki tym przedsiębiorstwom linię wytwórczą można uzbroić w maszyny etykietujące, zakręcarki, tunele grzewcze, orientatory, rozdzielacze rzędów, narzędzia do prowadzenia weryfikacji i in.

Więcej o ofercie przedsiębiorstwa Ultrapak można odnaleźć klikając w link – NALEWARKI

Strona używa cookies
Ok