Oferta etykieciarek i innych maszyn pakujących od firmy Ultrapak

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

Technologie nanoszenia etykiet na opakowania

P. E. Labellers od lat 70. XX wieku specjalizuje się w tworzeniu aplikatorów etykiet. Na początku nakładanie banderoli dokonywało się z wykorzystaniem metodzie „cold glue labelling”, czyli: zimnych etykieciarek. Potrzeby rynku były jednak tak poważne, że firma zadecydowała o realizowaniu maszyn niestandardowych. Firma Ultrapak posiada więc w swoim katalogu rozmaitego rodzaju aplikatory etykiet P. E. Labellers. Należą do nich etykieciarki modularne, etykieciarki rotacyjne i aplikatory liniowe. Pierwsze stosuje się do nakładania przeróżnych nalepek, np. papierowych, samoprzylepnych oraz adhesleeve. Aktualnie dostępne są trzy warianty aplikatorów etykiet złożonych: Modular Top, Modular Plus i Modular Fix. Natomiast maszyny rotacyjne perfekcyjnie sprawdzą się do nalepiania papierowych etykiet przy produkowaniu spirytusu, wina lub artykułów spożywczych. Ostatni rodzaj maszyn etykietujących – etykieciarki liniowe – wykorzystuje się do banderoli sleeve (rękawa termokurczliwego PVC). Mogą nakładać banderole na wypełnione produktem oraz puste opakowania. Jakie technologie są wykorzystywane przy etykietowaniu artykułów? Mianowicie współcześnie wykorzystuje się technikę cold – glue (zimny klej), hot – melt (klej topliwy), roll – fed, sleeve (rękaw termokurczliwy PET oraz PVC) oraz etykietki samoprzylepne (self – adhesleeve). Nowatorskim rozwiązaniem jest technologia adhesleeve, która pozwala ominąć przeszkodę nakładania etykietek z rolki za sprawą kleju topliwego, bowiem wymaga on stosowania ponadplanowych środków chemicznych, m.in. rozpuszczalników. Po pierwsze potęguje to niezwykle koszty etykietowania, po drugie – niekorzystnie oddziałuje na zdrowie człowieka i środowisko przyrodnicze, a po trzecie – technika ta jest niepewna. W liniach o gigantycznych wydajnościach można wykorzystywać adhesleeve master – slave. Te etykieciarki są w stanie naklejać banderole ze skutecznością do 60.000 sztuk produktów na godzinę. Świetnym dodatkiem jest tutaj sposób maszynowego scalania rolki. Uogólniając: Ultrapak jest autoryzowanym dystrybutorem etykieciarek P. E. Labellers, które z powodzeniem są w stanie przyklejać banderole syntetyczne z roli (PET, ROSO, PVC, OPP, BOPP), nalepki samoprzylepne nietransparentne, transparentne, papierowe, syntetyczne i etykietki cięte z papieru z klejem zimnym bądź termotopliwym.

Ultrapak jako renomowany dystrubutor etykieciarek P. E. Labellers

Aplikatory proponowane przez Ultrapak posiadają kilka szczególnych zalet: ergonomiczne kształty zwiększające funkcjonalność, podwójne śruby wejściowe, śruby wydzielające, karuzelę środkową oraz samocentrujące platformy. Funkcjonalne profile etykieciarek dotyczą wszelakich osłon oraz konstrukcji maszyny, co bardzo poprawia poziom bezpieczeństwa. W propozycji firmy znaleźć można następujące modele: Roll-Line, Futura, Futura Top, Pratica, Rollmatic, Splendid, Maya oraz Rotaxa. Na specjalną uwagę zasługują maszyny etykietujące Rotaxa i Rollmatic. Pierwsza świetnie sprawdzi się przy przyklejaniu naklejek papierowych na szyjki opakowań. Jest idealna do zakładania naklejek w formacie litery „L” oraz „U” za sprawą kleju zimnego lub powiązania go z klejem termotopliwym. Uzbrojenie w dwa aparaty rotacyjne daje możliwość przeprowadzenia po sobie dwóch rzeczy: dodania na szyjkę od butelki etykiety oraz zaciśnięcie wraz z nią nakrętki (za pośrednictwem drugiej karuzeli). Model Rollmatic to etykieciarka najnowszej generacji, dzięki której można liczyć na niezwykle dużą skuteczność linii produkcyjnej – od 4.000 do 60.000 założonych etykiet w czasie godziny. Banderole mogą być utworzone zarówno z polistyrenu, polipropylenu, plastiku, jak z polietylenu. Na akcesorium niniejszej maszyny etykietującej znajdują się m.in. wspornik (ewentualnie zaczep rolki), układ cięcia etykiet, sensory markerowe, sensory doglądania napięcia folii, bęben do przesyłania banderoli, napęd serwomotorowy, urządzenie redukujące przemieszczanie się folii, topielnik i wałek. Model Rollmatic można w przejrzysty sposób dopasowywać z wykorzystaniem panelu dotykowego. Szybkość banderolownicy jest zależna od falownika oraz zmienia się automatycznie. W zależności od wariantu posiada akcesorium nadzorujące, centralny system smarownic, zespół znajdowania oraz wydawania banderoli, urządzenie stopujące, elektroniczny układ rozciągania i regulowania folii, mechaniczne wykrywanie krańca rolki z etykietami, automatyczną autodiagnostykę, pomoc z objaśnieniami, szafę do kierowania maszyną, detektor niewystarczającego poziomu kleju, układ recyrkulacji kleju termotopliwego z pompą zębatą i topielnikiem oraz pokrywy zabezpieczające. Topielnik z modelu Rollmatic składa się z systemu liniującego banderole, walca transferowego, walca tnącego, rolki z jednym dyskiem nośnym (lub dwoma) i wałka klejowego. Znacznymi zaletami ze stosowania proponowanych aplikatorów etykiet są przede wszystkim: większa o ok. 70% liczebność etykiet na jednej rolce, możliwość obróbki cienkich folii, obniżona liczba zastojów na linii technologicznej, ekologiczność poprzez wykluczanie klejów termotopliwych oraz rozpuszczalników, likwidacja noży przeciwbieżnych, dość niewielki pobór energii i obniżenie kosztów na elementy zastępcze.

Maszyny pakujące dla każdej branży

W salonie firmy Ultrapak można zamówić poszczególne maszyny pakujące, które są łatwe w zsynchronizowaniu z istniejącą linią produkcyjną, jak również wszechstronne rozwiązania. Owijarki do palet, maszyny do automatycznego pakowania (paletyzatory), rozdzielacze rzędów, orientatory czy kartoniarki. Stosując je w swojej branży można efektywnie ładować słodycze, daktyle, sól, płatki śniadaniowe, owoce lub ryż. Pakowanie odbywa się z zastosowaniem nowych procedur w zakresie wytwarzania próżni, gotowania w workach próżniowych oraz napowietrzania towaru. Unikalnym rodzajem pakowaczek są te, które umieją idealnie zapakować wieprzowinę, zatrzymując jego atuty smakowe oraz optyczne. Maszyny pakujące od przedsiębiorstwa Ultrapak są nieskomplikowane w myciu, konserwacji, serwisie oraz naprawie. Do wszystkich najlepiej zamówić oryginalne elementy wymienne. Zwykle są zaopatrzone w program samoczyszczący (np. tunele pakujące). Takie pakowarki jak tunele wykorzystują różne technologie zgrzewania: za pomocą szerokiego zgrzewu z płaskim drutem, zgrzewu bi-aktywnego, zgrzewu z odcięciem z drutem albo zgrzewu ze stroną do ucięcia. Jeżeli chodzi o tunele do pakowania przemysłowego to potrafią one pracować z workami moletowanymi, termokurczliwymi, workami PE i woreczkami PA. Generalnie tunele pakujące można rozbić na komorowe, do wypełniania gazem oraz listwowe. Paletyzatory (przykładowo. roboty przemysłowe) są produkowane głównie jako maszyny wypełniające funkcję układania produktów w stosy i depaletyzacji. Jest to dużo użyteczniejsze i skuteczniejsze rozwiązanie. Kompletne projekty pakowarek są tworzone na bazie indywidualnych wymogów Kontrahenta, przykładowo. jego oczekiwania co do wydajności konkretnej linii technologicznej. Jednocześnie złącza między maszynami są w ten sposób konstruowane. Nabywcy mogą zatem przystosować linię do określonego wytworu, np. płatków owsianych.

Pełną ofertę przedsiębiorstwa Ultrapak można znaleźć klikając w link – MASZYNY PAKUJĄCE

Strona używa cookies
Ok