Etykieciarki wykorzystujące innowacyjne techniki nakładania etykiet

Etykieciarki Aplikatory etykiet Etykietowanie produktów

Etykieciarki Aplikatory etykiet Etykietowanie produktów

Etykieciarki przemysłowe – inwestycja, która się opłaca

Na wstępie musimy wytłumaczyć, do czego tak naprawdę aplikator etykiet służy. Otóż jest to maszyna fabryczna, której zadaniem jest nalepianie banderol na różne typy produktów. Przykładem mogą być butelki z żubrówką bądź winem. Mają pociągły kształt oraz zwykle są zrobione ze szkła. Aplikator etykiet wprowadza na nie nalepkę z ważnymi danymi: nazwą placówki przygotowującą napój, nazwą alkoholu, okresem przydatności do spożycia etc. W przypadku mocnych napojów, m in. tequili, etykieciarka musi obowiązkowo nakleić też banderolę akcyzową.

Jedną z wyjątkowo atrakcyjnych firm wytwarzających aplikatory etykiet jest P. E. Labellers. Firma wcieliła w życie wiele technik przyklejania etykiet: etykiety samoprzylepne, naklejki na zimny klej, etykiety cięte, etykiety termokurczliwe. Aplikator etykiet jest w stanie przylepiać etykiety na wielorakie typy wyrobów, np. na potrzeby soków (woda niegazowana, słodkie napoje, gazowane napoje), do żywności (olej słonecznikowy, szybkie dania, jogurty), do kosmetyków (kremy dla kobiet, balsamy, kremy do golenia) i kilkanaście innych.

Przedsiębiorstwo P. E. Labellers wprowadziło najkorzystniejsze pomysły, jeżeli chodzi o oznaczanie produktów. Od pewnego czasu ciekawostką jest technologia Adhesleeve, jaka bazuje mówiąc skrótowo na tym, iż każdorazowa etykieta ma typowe prążki kleju poliakrylowego. Generalnie firma zajmuje się wytwarzaniem takich aplikatorów etykiet, jak: Modular, Pratica lub Rotaxa. Określone warianty są w stanie przenosić naklejki na pustych opakowaniach oraz tych wypełnionych piwem, kosmetykiem bądź żywnością.

Warto na pewno przemyśleć sobie nabycie etykieciarki rotacyjnej, m in. wieloczłonowej. Z jej pomocą mamy szansę oznaczać jednorazowo chociażby 6 wyrobów. Efekt ostateczny jest uwarunkowany od liczby stacji, w które będzie wyposażona i od średnicy karuzeli – bowiem etykieciarki rotacyjne inaczej definiuje się jako „karuzelowe”. Pojemniki puste albo pełne są mocowane dokoła centralnej stacji, która robi obrót oraz w tym samym czasie umieszcza etykiety.

Etykieciarki P. E. Labellers – czy warto kupić?

W przypadku kiedy producent jedzenia, alkoholu bądź kremów planuje posiadać bezawaryjną maszynę do wprowadzania etykiet na opakowania, wówczas powinien wybrać tylko P. E. Labellers. W naszym kraju jest raptem kilka przedsiębiorstw, jakie zajmują się importowaniem tak specjalistycznych urządzeń taśmowych i przyszłym ich serwisem. Należałoby jednakże zainwestować w coś, co będzie użytkowane do masowej produkcji przez wiele lat. Etykieciarkę mamy możliwość dostroić do linii wytwórczej, którą aktualnie posiada określona firma.

Fundamentalną korzyścią jest sama procedura Adhesleeve, która daje perspektywę redukcji nadmiernych nakładów, m in. kosztów przechowywania kleju, wkładów na rozpuszczalniki (przydatne są w aplikatorach etykiet stosujących gorący klej), finansowania ponadplanowego czasu mechaników zajmujących się sprawdzaniem zespołów klejowych. Dużym atutem jest to, iż nie trzeba utrzymywać fachowców – czyli pracowników z wysokimi kwalifikacjami, gdyż obsługa aplikatora etykiet jest faktycznie nieskomplikowana. Odbywa się z wykorzystaniem panelu dotykowego.

Można także liczyć na dużo mniej zastojów na linii przemysłowej, wyższą wytrzymałość nalepek oraz ograniczenie kosztów na energię (są połączone z ocieplaniem kleju w różnych rodzajach etykieciarek).

Etykieciarka – funkcjonalność i koszty

Etykieciarki P. E. Labellers mają trzy podstawowe cechy: umiarkowaną cenę, ergonomię i bezpieczeństwo. Schemat któregokolwiek aplikatora etykiet jest co rusz dopasowywany do oczekiwań Klienta. Istnieje opcja umiejscowienia niniejszej aparatury na jak najmniejszej powierzchni oraz dodatkowo nie są złamane nakazy BHP. Każda z nich posiada opływowe ramy i specjalne osłony, ażeby zatrudniony podczas obsługi mógł czuć się pewnie. Przeczyszczanie, serwis, przezbrojenia – są niesłychanie proste.

Cena etykieciarki zależy często od jej rodzaju, więc od technologii, w której później będzie pracować. Nie mniej znaczące jest także to, czy Odbiorca jest zainteresowany kupnem całej linii przemysłowej czy tylko jednego aplikatora etykiet. Zaletą pionierskiej technologii jest to, iż inwestycja zwraca się w krótkim czasie. Aplikatory etykiet od P. E. Labellers sporadycznie ulegają uszkodzeniom oraz nie są przyczyną długotrwałych przestojów. Zazwyczaj w takich sytuacjach są brane pod uwagę: wskaźnik awaryjności oraz standardowy czas przestoju linii.

Oprócz etykieciarek dobrze jest uzbroić linię produkcyjną w inne innowacyjne urządzenia, m in. weryfikatory opakowań, zakrętarki bądź transportery. Na skuteczność produkcji wpływają wszystkie urządzenia, jakie biorą udział w produkowaniu produktów i sami pracownicy. Efektywność samej etykieciarki jest uzależniona od większej liczby czynników aniżeli parametry techniczne.

Jeśli planujesz wiedzieć więcej o przyklejaniu etykietek na towary, wejdź w ten link – Aplikatory etykiet

Strona używa cookies
Ok