Nogi drewniane – ciekawa dekoracja twojego domu

Nogi drewniane sklep Nóżki drewniane producent Balustrady drewniane

Nogi drewniane sklep Nóżki drewniane producent Balustrady drewniane

Jak udekorować mieszkanie? – kilka ciekawych pomysłów

Elementy dekoracyjne muszą być przystosowane do całego stylu, w jakim mieszkanie zostało stworzone. W internecie można znaleźć wiele hipermarketów sprzedających szklane figurki, wielkoformatowe zdjęcia, nogi drewniane do mebli lub wielobarwne opakowania do zachowywania drobiazgów. Jeśli jednak mówiąc w skrócie nie planujesz dużo inwestować, spróbuj przygotować ozdoby bez pomocy, przykładowo z kartonu, z ręczników papierowych bądź najzwyczajniej w świecie namaluj swój pierwszy rysunek.

Rolki po ręcznikach papierowych mogą wydawać się początkowo nieatrakcyjnie – niewielkie, bezbarwne i są idealne tylko do pojemnika na odpady. Mamy szansę jednak skombinować z nich udane kompozycje na ścianę. Należy pociąć którąkolwiek rolkę (oczywiście do tego czasu trzeba ich trochę zebrać) i zasłonić warstwą farby w aerozolu (albo farbą oraz brokatem). Następnie trzeba wymyślić jakiś fajny kształt, kompozycję, w której indywidualne elementy będą przylepiane na ścianę i voila! Jeszcze jednym konceptem – na święta Bożego Narodzenia oraz Wielkiej Nocy – jest przygotowanie zwisających dekoracji z tych rolek. Obcięte elementy należy ze sobą zlepić, a poprzez jakąś spośród nich pociągnąć niteczkę bądź sznur. Takich motywów dekoracyjnych można zawiesić parę, aby efekt był jeszcze lepszy.

Ostatnio popularne są abażury przygotowane z papieru, ponieważ dzięki nim skromne oraz duże lampy prezentują się rzeczywiście zjawiskowo. Można wyciąć piórka lub dowolne inne wzory w dowolnych wielkościach oraz z nich utworzyć ozdobę. Kolejnym pomysłem jest zanotowanie na beżowym papierze (porównywalnym do dawnego) wierszyka (albo przepisanie fragmentu lubianego utworu w formie prozy), natomiast w dalszej kolejności otulenie nim lampki nocnej.

Nogi drewniane, balustrady, tralki…

Jeżeli zależy Ci na przystrojeniu domu w olśniewający sposób, możesz skorzystać z mnóstwa propozycji producentów mebli, przykładowo producenta nóg drewnianych. W asortymencie można wynaleźć doskonale zdobione nóżki do szaf, balustrady i maty drewniane. Wykonywane są z najlepszej jakości półproduktów – pewnie brzmi to niby frazes reklamowy – lecz jest tak w rzeczywistości. Takim surowcem jest po prostu doskonałej jakości drewno, np. dębowe czy sosnowe. Meble dzięki dokładnie rzeźbionym nóżkom nadają pomieszczeniom oryginalny klimat. Drewno jest najmocniejszym budulcem, z jakiego od wieków uzyskuje się meble. Natomiast za pomocą odpowiedniej pielęgnacji będą ozdobą domu przez kilkanaście lat.

Wyposażenie wykonane z drewna możesz oczywiście przymocować samodzielnie. Nie musisz posiadać specjalistycznej wiedzy, narzędzi bądź „dodatkowej pary rąk”. Więc w przypadku kiedy nabędziesz tralki klasyczne, w zasadzie nie musisz dręczyć się, iż nie będą pasowały. Wytwórcy nóżek drewnianych są w stanie zrobić nogi drewniane i pozostałe części na zamówienie w każdej ilości. Inaczej mówiąc, że masz możliwość zamówić balustrady, które będą przystosowane do pozostałych elementów wyposażenia mieszkania. Istotne jest tutaj to, jakie Ty masz wymagania, jakie style przypadły Ci do gustu oraz jaki ma być efekt ostateczny. Trzeba obowiązkowo pogawędzić z wytwórcą dodatków do mebli czy z stylistą wnętrz, jeśli nie wiesz całkowicie co konkretnie dopasować.

Tralki – zabezpieczanie schodów i balkonów

Tralki to inaczej dodatkowe barierki, które umieszcza się na loggiach, na zewnątrz schodów oraz oknach. Zwykle kilka tralek jest zespolonych z poręczą. Ich fundamentalną funkcją jest ubezpieczanie miejsc, z jakich można wypaść. Takie barierki posiadają przeróżne formy, jednak wszechstronnie wykorzystuje się barierki z drążkami (więc oczywiście tralkami), barierki szklane i barierki ze stalowymi taśmami. Barierki z tralkami chętnie stawia się w domkach jednorodzinnych i pomieszczeniach dwupoziomowych, w jakich zabezpieczają schody i balkony. Dobrze jest mieć na uwadze, iż balustrady mają gwarantować bezpieczeństwo wszystkim lokatorom (także dzieciom), z tego względu muszą być zgodne z przepisami.

Równocześnie są fundamentalnym elementem ozdobnym, który jest w stanie wyróżniać się z otoczenia odcieniem, dbałością o szczegóły oraz wysokością. Tralki, poręcze oraz inne części możesz stworzyć u dobrego rzemieślnika, ale musisz przygotować się na niebotyczną cenę. Manualnie wytwarzane artykuły są unikatowe – z całą pewnością nigdzie opisanych nie kupisz. Osoby spędzające czas w Twoim domu na pewno to spostrzegą.

Ogólnie rzecz ujmując można rozróżnić parę typów balustrad (różnią się ze względu na strukturę):

Balustrady przezroczyste – w jakich zamontowane są tralki.

Balustrady całkowite – są najstabilniejsze. Najczęściej stworzone z twardych surowców, przykładowo betonu albo pustaków.

Balustrady kurtynowe – są robione z pełnych fragmentów, które potem doczepiane są do centralnej części, m in. ze szkła.

Stopnie, których wysokość przewyższa 50 cm, powinny posiadać ochronę w postaci bariery (bądź zbliżonej konstrukcji) od strony otwartej. Wielkość ograniczenia w przypadku domków jednorodzinnych nie może być mniejsza aniżeli 90 cm.

Jeżeli zamierzasz dowiedzieć się o wiele więcej, wejdź w ten link – www.nogi-drewniane.pl

Strona używa cookies
Ok