Paintball laserowy – świetna rozrywka dla każdego

Dzisiaj ziemianie często próbują urozmaicić sobie wolny czas. Nie starcza nam już normalne wyskoczenie na drinka, czy na imprezę. Jednym z liderów wśród przepisów na niezapomnianą wspólną rozrywkę zatrudnionych albo spędzenie czasu w gronie kolegów stał się paintball. Niektórzy amatorzy tej lubiącej adrenalinę walki zmienili target na laser tag – również nazywany paintballem laserowym. Z czego to wynika?

 

Paintball laserowy a powszechny

 

Mniej więcej w 2010 roku należy szukać pierwszych artykułów traktujących o wzroście popularności paintballa laserowego. Nie każdy wie, jakie widzimy dostrzegalne dysproporcje między obiema metodami rozrywki. Co widać na pierwszy rzut oka? Na początek – kwestia bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie zawiera tradycyjnej amunicji, którą spotkamy w powszechnej formie paintballa, co powoduje, że odczuwany dyskomfort wyeliminowano. Możemy usłyszeć – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Pewnie będzie uznanie wśród określonego grona, ale nawet biorąc pod uwagę takie argumenty – walka przy pomocy wiązki światła ma swoje spore atuty.

Bezpieczeństwo laser tagu dotyczy zarówno pojedynkujących się jak i zgromadzonych. Nie trzeba dostarczyć szczególnych materiałów zabezpieczających teren, a samej imprezie może kibicować rzesza fanów, skupiająca się tuż obok epicentrum zdarzenia.

Zastanówmy się teraz – co w kwestii światła, jakie wyzwala broń, wykorzystywana przy paintballu laserowym. Mamy tu przykład użycia podczerwieni, całkowicie bezpiecznej dla oczu. Przy takim rozwiązaniu uczestnicy oraz zasiadający na widowni poczują się komfortowo.

Paintball laserowy przedstawia ciekawe rozwiązania, a wśród nich należy wyróżnić kwestię stroju. Gdy chodzi o tradycyjny paintball, ogromne emocje i cudowna zabawa wiążą się z obligatoryjnymi osłonami i grubymi mundurami. Z pewnością to umundurowanie będzie nam przeszkadzać, kiedy panuje duży upał w lipcu lub sierpniu. W tej kwestii na pewno lepiej mają amatorzy paintballa laserowego. Kombinezon musi być jedynie wygodny i nie ograniczać ruchu, dzięki czemu łączymy luksus oraz komfort podczas zmagań.

Dzięki temu, że bolesna amunicja zostaje zastąpiona przez wiązki światła – poszerza się grupa przyszłych amatorów laser tagu. Paintball tradycyjny mimo tego, że jest świetną, nie będzie przeznaczony dla młodszych, a jeśli dopilnują stosownych środków ostrożności, nie ma przeszkód przed zagraniem w laser tag – choć często będzie w tej sytuacji potrzebne specjalne oświadczenie od rodzica. Bezbolesne rozwiązanie przy paintballu laserowym z pewnością ucieszy płeć piękną.

 

Paintball laserowy – rozgrywka jak z gier komputerowych

 

Najprawdopodobniej wielu czytających choć raz w życiu grało w takie wynalazki jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Doom. Dziś paintball laserowy sprawia, że możemy poczuć się jak w wyżej wymienionych.

Jest to możliwe dzięki prowadzeniu dziennika statystyk po rozgrywce. To może wam się spodobać – w rozgrywce paintballu laserowego nie panuje przepis, że po pierwszym trafieniu kończycie batalię. Czyż tak nie jest lepiej? Jedźmy zatem dalej. Doświadczona firma oferująca takową rozgrywkę przypuszczalnie spróbuje odwzorować broń, używaną przez wojsko z naszego kraju lub innych krajów. Przykładem może być karabin szturmowy G36, wykorzystywany m.in. przez GROM czy wojskowych z Niemiec. Zdajemy sobie sprawę, że oprócz sprzetu do strzelania, musimy mieć zamontowane czujniki, służące do wykrywania i przekazywania ważnych informacji, m.in. o skutecznym strzale albo końcu zabawy. Najlepiej żeby były zakładane na głowę. Wyposażenie ekwipunku w interesujące opcje, jak chociażby: apteczka; amunicja; odnowienie i elektroniczna flaga szansę ubogacenia rozgrywki i poczucia się jak wieloletni koneser wcześniej przywołanych gier.

Pamiętacie rodzaje gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch oraz Caputre the flag dziś bez trudu znajdziecie w paintballu laserowym. Pozostaje tylko spróbować.

 

Paintball laserowy – wiele możliwości

Opisaliśmy już ogrom pozytywów paintballa laserowego. Wszystkie one, w parze z dosyć niewielkimi cenami sprawiają, że ten typ zabawy będzie obiecującym planem na spędzenie popołudnia/wieczoru w otoczeniu dobranej braci, ale nie tylko.

Z paintballa laserowego polecamy skorzystać tym, zastanawiających się w jaki sposób przygotować przyszłemu Panu Młodemu niezapomniany wieczór kawalerski. Obecnie zwykła biba w klubie może być dodatkiem, a taka męska batalia połączy kapitalną zabawę z potrzebną dawką emocji, nadającą się na przedślubne przetarcie.

Laser tag wygląda również na świetny pomysł na integrację większej liczby pracowników Waszej firmy. Następnym walorem staje się to, iż paintball laserowy nie ogranicza nas pod względem lokalizacji.

Laser tag jest także polecany nauczycielom, którzy chcą poprowadzić ciekawą lekcję WF-u lub zorganizować dzieciakom obóz.

Pamiętajcie o jednym – gros oferujących paintball wymaga rezerwacji, a jak spojrzymy na coraz większą sławę paintballa laserowego, trzeba „zaklepać” sobie miejsce zdecydowanie wcześniej, a kiedy wiemy o której godzinie się zjawić, trzeba przybycie odrobinę przed terminem oraz zaznajomienie się z regułami, obowiązującymi na obszarze obiektu organizującego imprezę. Kiedy już ogarniemy szczegóły, przyjaźnie odstawiamy na bok i rozpocznie się rywalizacja!

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Strona używa cookies
Ok