Organizowanie imprezy – dobry DJ nie jest zły

dj na wesele dj łódź dj na imprezy

dj na wesele dj łódź dj na imprezy

Jak zrobić imprezę, którą wszyscy będą długo pamiętać?

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że genialne imprezy to te, które absolutnie nie są ustalone od początku do końca – zatem dużo rzeczy zwyczajnie odbywa się spontanicznie. Czasami jest tak, iż im bardziej nie mamy ochoty się przygotowywać oraz nie chce nam się wyruszać do przyjaciół, to impreza jest za każdym razem bardziej interesująca. A jeśli rozpoczynamy pierwsze przygotowania tydzień wcześniej (kobiety fundują sobie zwykle „odlotowe” stylizacje z owej okazji i dostosowują make up), wtedy impreza okazuje się śmiertelnie nudna oraz pragniemy niezwłocznie z niej zrezygnować. Osoba, która jest pomysłodawcą w sumie nie potrafi całkiem przewidzieć wszelkich sytuacji, może wyłącznie zaproponować pewne ramy, m in. iż o północy w Sylwestra wszyscy uczestnicy będą popijać szampana na świeżym powietrzu i spoglądać na sztuczne ognie. Jego nadrzędnym celem jest jednak to, aby niczego uczestnikom krótko mówiąc nie zabrakło. Trafnym konceptem jest przygotowanie gustownej ramy muzycznej, m in. na zabawie będzie wygrywał słynny DJ.

Jak powinny wyglądać zaproszenia?

Urządzenie imprezy wcale nie bazuje zaledwie na zaproszeniu przyjaciół sms-em oraz ustawieniu alkoholu na stoliku. Właśnie – jeżeli kierujemy swoją uwagę na zawiadomienia. Przesyłanie lakonicznych sms-ów w formie: „w piątek zabawa, wpadaj”, „w sobotę spotykamy się u mnie, dyskoteka do samego rana” albo „wstąp, impreza u mnie”, jest delikatnie mówiąc – trywialne. Ciekawym konceptem jest więc wydrukowanie zaproszeń oraz odręczne ich wypełnienie, bądź wysłanie informacji, lecz o troszeczkę awangardowym wyglądzie, dla przykładu:

„W związku z licznymi wnioskami mieszkańców, monarcha wszystkich włości król Radosław I, jako że jest królem miłosiernym, przyzywa na atrakcyjną wieczerzę pod „Modrym Fartuchem”, gdy tylko w piątek Słońce skryje się za widnokręgiem. Przykładnie trzeba posiadać obszerne odzienie oraz okazałą porcję dobrego humoru. Na biesiadzie komponowaniem melodii zajmie się sympatyczny DJ, a biesiada zakończy się wtedy, kiedy wszyscy goście pogrążą się we śnie lub wrócą do własnych domów.”

Brzmi dużo lepiej, prawda? Z całą pewnością dużo więcej kolegów przyjedzie na imprezę po odebraniu owej informacji. Musimy wspomnieć, żeby ogólnie rzecz ujmując nie była zbyt napuszona – musi mieścić należytą dawkę powagi oraz humoru. Których błędów należy unikać? Przykładowy sms czy zachęcenie w formie karteczki krótko mówiąc nie może nikogo urazić. Podarujmy sobie ujmowanie kogoś niezbyt miłą ksywą (nawet jeżeli na daną osobę tak mówią inni), notowanie czyichś cech temperamentu (szczególnie negatywnych) i innych analogicznych rzeczy.

W przypadku kiedy drukujemy karteczki dla przyszłych gości, wówczas ogólnie rzecz ujmując nie muszą one mieć postaci estetycznej kartki zapisanej tekstem. Absolutnie nie muszą to być również karteczki zdobyte w supermarkecie papierniczym bądź w sieci. Ciekawym pomysłem jest spontaniczne stworzenie graficzne zawiadomień, przykładowo w postaci listu na papirusie rodem z XIV wieku. Wszystko zależy oczywiście od profilu zabawy, m in. czy uczestnicy. będą poprzebierani.

Jakie przekąski, alkohole i dania powinny pojawić się na imprezie?

I w tym miejscu zarysowuje się centralny, oraz równolegle przypuszczalnie najważniejszy dylemat: czy któryś z przyszłych uczestników ma alergię lub nietolerancję na któreś potrawy? Jakie są skłonności kucharskie przybyłych gości? Czy preferują spędzać czas na działce na leżakach czy podjadać wykwintne dania restauracyjne? Na atrakcyjnej prywatce alkohol absolutnie nie „przesłoni” wyśmienitego jedzenia, innymi słowy, że dania muszą obowiązkowo obejmować pierwsze miejsce, a nie czerwone wino bądź gorzałka. Każdy doskonale wie, że absolutnie nie można pić tych napojów na tzw. „pusty żołądek”. Nim goście rozpoczną rozlewać dobrej jakości napoje wyskokowe, powinni cokolwiek przełknąć. Menu musi koniecznie być dobrane do ich indywidualnych preferencji, przykładowo jeżeli towarzyszka z tego samego roku ma alergię na marchew, to fajnie by było, jeżeliby na ławie znalazły się zakąski i główne posiłki bez niniejszego warzywa. Jeśli kolega z akademika ma problem z nietolerancją glutenu i laktozy, to należałoby zrobić ze 2-3 potrawy jedynie dla niego. W innym przypadku będzie pozostawał przy pachnących potrawach i nic nie jadł, bądź dostarczy własne jedzenie, zaś na taką okoliczność ogólnie rzecz ujmując nie powinien pozwolić żaden inicjator imprezy (jeżeli zależy mu na tym, aby wszyscy zaproszeni goście doskonale się bawili). Koszty prywatki można oczywiście podzielić na wszystkich uczestników zabawy – razem z wydatkami na wynajęcie DJ-a. Każdy spośród nich przyniesie po prostu ze sobą alkohol oraz wcześniej omówione posiłki. Należy jednakże monitorować, żeby ogólnie rzecz ujmując nie pojawiło się 30 puszek z szampanem i jedyne wino (czy na odwrót). A to co każdy uczestnik przynosi ze sobą powinniśmy określić na początku.

Jeżeli chcesz wynająć na własną potańcówkę kogoś, kto będzie zajmował się oprawą muzyczną, to wejdź w odnośnik obok – DJ łódź – a odnajdziesz pod nim atrakcyjne informacje.

Strona używa cookies
Ok