Malowanie bawialni – artystyczne malowanie ścian w salach zabaw

Dzieci kochają zabawę. Podczas gier nie tylko bezstresowo spędzają czas, ale także uczą się i rozbudzają swoją ciekawość i kreatywność. Bawialnie to ciekawy patent na spędzenie wolnego czasu. Są one interesującym zamiennikiem placu zabaw, zwłaszcza w deszczowy i pochmurny dzień. Sale zabaw to także lokalizacje, w których można wyprawić urodziny czy zorganizować kinderbal. Możemy wykreować pomysłowe miejsce rozrywki dla milusińskich, które będzie sprzyjało rozwojowi dzieci w określonym wieku. Dlatego tak istotny jest odpowiedni dobór kolorów i motywów występujących w świetlicach. Otoczenie można na dodatek upiększyć dzięki rysunkom i grafikom.

Malowanie bawialni – kolor ma znaczenie

Dla sporej grupy osób kolory mają drugorzędne znaczenie. Kolory mają wpływ na nasze samopoczucie. Niebieski nas uspokaja, natomiast czerwony pobudza. Biały jest idealnym balansem, podobnie jak wszelkie odcienie szarości. Kolory w przestrzeni dziecka mają jeszcze większą wagę. Mogą one pobudzać rozwój szkraba: przynosić radość i motywować do nauki. Dlatego tak istotny jest przemyślany wybór barw i zachowanie balansu między nimi. Pamiętać należy o tym, że to jakich kolorów używa brzdąc podczas malowania czy rysowania, zazwyczaj odzwierciedla jego stan emocjonalny. Fakt ten wykorzystują psycholodzy dziecięcy.

Malowanie bawialni – lasy, łąki i księżniczki

Miejsce zabaw można po prostu pomalować jednym, czy kilkoma kolorami farb. Zdecydowanie się na artystyczne dekorowanie ścian będzie bardziej efektowne i dostosowane do maluchów. Ciekawe murale bardzo często widoczne są w żłobkach, salkach do zabaw pozalekcyjnych czy w ośrodkach sportu dla dzieci. W takie urozmaicenia inwestują też osoby organizujące imprezy dla dzieci. Dzięki temu nawet proste pomieszczenie zyskuje swój własny, niepowtarzalny charakter.

Bardzo często w pomieszczeniach dla dzieci królują postaci z bajek i kreskówek. Wybór jest ogromy. Inspiracją są bajki, które dzieci uwielbiają: historia bardzo charakternych samochodzików, czy ślimaków, które chciały pobijać rekordy prędkości. Pomysłów co roku dostarcza Pixar i DreamWorks. Nie mniejszą popularnością cieszą się kultowe postacie takie jak: Jaś i Małgosia, syrenka Ariel, czy Kubuś Puchatek.

Dobrym pomysłem na wystrój bawialni jest też zdecydowanie się na konkretny temat. Zawsze sprawdza się las tropikalny, morskie głębiny czy powierzchnia dalekiej planety. Dzięki takim rysunkom nie tylko upiększymy ściany, ale także pobudzimy kreatywność dziecka. Obrazki przedstawiające farmę pomogą dzieciom w nauce nazw zwierząt, czy warzyw.

Wybór tego, co znaleźć się ma na ścianach, warto dostosować do wieku dzieci, które w sali będą przebywać. Do każdej grupy wiekowej adresowane są inne bajki. Rysunki przedstawiające zwierzęta, czy rośliny będą pasować do każdego wieku.

Malowanie bawialni – kompozycja ma znaczenie

Spójność kompozycji odgrywa kluczową rolę podczas dekorowania wnętrz. Jeśli całość współgra ze sobą i płynnie przechodzi – tworzy to najlepszy efekt. Jeśli wybierzemy jako motyw dominujący muralu na przykład: las tropikalny — można ciekawie zaakcentować strefy w sali zabaw. Rysunki z wodopojem czy jedzącymi małpkami mogą znajdować się blisko stolików, czy zdobić część przeznaczoną na salę urodzinową. Liany i wysokie konary drzew idealnie sprawdzą się jako zaznaczenie części wspinaczkowej. Warto trochę pomarzyć i choć na chwilę wcielić się w dziecko. Kreatywnych rozwiązań jest naprawdę wiele. Murale dla dzieci dają ogromne pole do popisu. Dzieci są najlepszymi pomysłodawcami. od nich możemy czerpać inspirację.

Malowanie bawialni – farba farbie nierówna

Miejsce dedykowane dzieciom musi odpowiadać maluchom, ale także nie może im szkodzić. Dotyczy to nie tylko zabawek, ale także, też artystycznych murali dedykowanych dzieciom. Farby i podkłady użyte podczas malowanie nie mogą mieć w składzie toksyn. Wszystkie farby powinny mieć certyfikat potwierdzający ich nietoksyczność. W takiej sytuacji sprawdzają się na przykład farby rozcieńczane wodą. Na uwadze musimy mieć to, że wśród dzieci są także alergicy. Dlatego tak znaczący jest dobór nietoksycznych substancji.

Korzyści

Wykorzystanie artystycznego malunku jako elementu dekoracyjnego wszystkich sal dla dzieci to doskonały pomysł na wyróżnienie się na tle innych tego typu miejsc, a teraz ma to duże znacznie. Brzdące zapamiętają ciekawe elementy,a to będzie miało wpływ na decyzję rodziców. Odpowiednio dobranym muralem można powiększyć przestrzeń, czy zamaskować jej braki. Artyści znają się na swoim fachu, tworzą wspaniałe murale, które podobają się dużym i małym.

Tego typu zdobienie sal zabaw zyskuje na popularności. Wielu plastyków zachęca do skorzystania ze swoich usług. Zadaniem tego typu dekoracji jest zaciekawienie dzieci i sprawienie im przyjemności. Własny dom, także może stać się polem do popisu. Oczywiście musimy wybrać odpowiednie miejsce, najlepiej, gdy będzie to pokój dziecka. Artystyczne zdobienie ścian postaciami z bajek istotne jest też na oddziałach dziecięcych i w ośrodkach opiekuńczych. Uśmiech dziecka ma ogromne znaczenie, dlatego wato dołożyć wszelkich starań, aby był on możliwy.

Malowanie bawialni i wiele więcej —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Strona używa cookies
Ok