Telebimy i banery LED – co warto wiedzieć?

Wydarzenia o charakterze sportowym wielokrotnie wiążą się z dużym zainteresowaniem kibiców.Dużym zainteresowaniem cieszy się możliwość obejrzenia takiego widowiska na żywo, kanały sportowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Wielu kibiców docenia też możliwość obserwowania zmagań za pomocą media społecznościowe. Każdy mecz czy wyścig wzbudza silne zaangażowanie: utożsamiamy się z wybraną drużyną, pilnie przyglądamy się wynikom rozgrywek, kibicujemy mistrzom w pobijaniu rekordów. Jest zrozumiałe, że organizatorzy eventów sportowych bardzo starają się, aby uświetnić te wydarzenia.

Znaczące punkty udanego eventu sportowego

Przeanalizować należy wiele czynników. Niezmiernie ważna jest umiejscowienie obiektu sportowego. Kibice muszą bez problemu dotrzeć na interesujący ich obiekt sportowy. Osoba zajmująca się organizacją powinien zagwarantować ochronę nie tylko drużynom, ale też oglądającym. Niezmiernie ważny jest komentator sportowy, to on zagrzewa do wspierania zawodników czy informuje o wynikach i decyzjach sędziów. Nie mniej istotna jest wizualna część rozgrywek sportowych. Każda impreza sportowa powinna mieć właściwą otoczkę wizualną, taką która podkreśli jej charakter i ułatwi na przykład osobom w dalszych rzędach oglądnie meczu. Pierwszorzędne znaczenie ma sposób oświetlenia i jak najszybsze przekazywanie informacji w prostej, graficznej postaci, z tego powodu niejako niezastąpione są różnego rodzaju ekrany LED: telebimy, banery czy kurtyny. Wykorzystuje się je w aranżowaniu licznych elementów toru wyścigowego, boiska do piłki nożnej, siatkowej czy koszykówki.

Wiele zastosowań – telebimy i banery LED

Zastosowanie ekranów, telebimów LED stwarza ogrom możliwości realizatorom. Na rynku dostępne jest wiele rodzajów tego typu sprzętu. Często są one stosowane na boiskach różnego typu, tych zadaszonych i na wolnym powietrzu. Niezmiernie istotne jest dopasowanie ekranu do rozmiaru obiektu, odległości kibiców od kluczowego miejsca spotkania. Ma to wpływ na przyjemność oglądania, nawet z dalszych rzędów. Telebimy, ekrany i wszelkie banery LED muszą być dostosowane do obiektu w którym zostaną zamontowane. Plener wymaga innej jasności niż zamknięty stadion. Zastosowanie najnowocześniejszych systemach sprawia, że zmieniające się warunki atmosferyczne nie są problemem. Telebimy LED będą spełniały swoją funkcję niezależnie od pogody. Duże konstrukcje z wykorzystaniem technologii LED tworzy się z oddzielnych modułów, daje to wiele możliwości i sprawia, że każda impreza sportowa może mieć swój własny charakter. Docenią to nie tylko kibice, ale i sportowcy.

Możliwości jakie dają ekrany i banery LED

Osoby zajmujące się organizacją eventów sportowych pośród tak szerokiej gamy produktów z całą pewnością znajda, coś co będzie pasowało do charakteru wydarzenia. Najczęściej stosowane są telebimy LED. Tworzą je oddzielne moduły,które można łączyć ze sobą. Można z nich korzystać zarówno podczas imprez plenerowych, jak i tych w zamkniętych obiektach. Ciekawym rozwiązaniem są kurtyny LED. Są one bardzo plastyczne, dzięki temu można z nich stworzyć dowolną instalację. Można się nimi posłużyć do wykonania tła sceny, czy dowolnego elementu scenografii. Je też grupuje się na te przeznaczone do zadaszonych i otwartych obiektów. Ekranów i banerów LED można użyć także do wydzielenia powierzchni boiska, nie ma znaczenia, czy będzie to zamknięta hala, czy otwarte boisko do piłki nożnej. Bandy LED są do tego wzmocnione, nie uszkodzi ich przypadkowo uderzająca w nie piłka. Są one doskonałym nośnikiem materiałów promocyjnych. W każdej rozgrywce drużynowej wymagana jest tablica wyników. To z nią związane są największe emocje. Zastosowanie tablicy LED powoduje to, że wynik nie tylko będzie bardzo dobrze widoczny i odpowiednio wyeksponowany.

Telebimy i banery LED jako element kampanii marketingowej

Pozyskanie sponsorów ma istotne znaczenie w czasie przygotowywania każdej imprezy sportowej. To bardzo często oni decydują o tym, czy impreza będzie miała sposobność przyjąć się w sportowym świecie. Najczęściej firmy inwestujące tego typu wydarzenie chcą aby symbol ich firmy będzie właściwie zaprezentowane. Do realizacji tego celu można wykorzystać ekrany LED. Dają one znacznie więcej możliwości niż bilbord, czy inne statyczne formy. Firma sponsorująca może wyświetlić spot reklamowy, a taka forma reklamy z całą pewnością trafi do przybyłych na to wydarzenie kibiców.

Ekrany LED dostosowane do potrzeb

Zakup różnego rodzaju ekranów LED to dobra inwestycja dla firm lub instytucji, które ciągle będą ich potrzebować. Zdecydowanie powinni o nim pomyśleć dyrektorzy sal sportowych. Trzeba zainwestować w ekrany najlepszej jakości, o idealnym kontraście. Firmy produkujące taki sprzęt, jednocześnie zapewniają serwis. Podczas zakupu dobrze jest upewnić się, że jest możliwość skorzystania z pomocy technicznej, także po upływie gwarancji. Organizatorzy eventów sportowych, które nie nie są organizowane cyklicznie, mogą pomyśleć o usłudze wypożyczenia wszelkiego rodzaju telebimów i banerów LED. Bardzo często tego typu usługi oferują sami wytwórcy. Jednocześnie oferują oni także opiekę techniczną nad tego rodzaju wydarzeniami. Usługa wypożyczenia ekranów LED obejmuje przewóz, instalację, i jego konfigurację.

Organizacja wydarzenia sportowego to ogromne zadanie logistyczne. Pomyśleć należy o wielu elementach : sportowców, fanów sportu i całą oprawę tego typu spotkań. Podczas takich wydarzeń ekrany LED są niezastąpione. Wykorzystuje się je do przedstawiania wyników, wszelkich zbliżonych ujęć na płytę boiska, czy prezentowania ujęć z powtórek. Bandy także są unowocześnione poprzez wbudowane ekrany LED, oczywiście są one wzmocnione, żeby nie zniszczyły się. Stosowanie telebimów i kurtyn LED to wiele pomysłów na dostosowanie przestrzeni dookoła boiska, czy obok toru wyścigowego. Warto zdecydować się na najlepszy jakościowo sprzęt, tyczy się to wypożyczonych i kupionych ekranów LED.

Banery LED na imprezę —-> http://www.investtech.pl/wynajem-telebimow-i-sprzetu-av/

 

Strona używa cookies
Ok