Profesjonalne oddłużanie spółek

Skup spółek Kupię zadłużoną spółkę Kupię spółkę z wierzycielami

Skup spółek Kupię zadłużoną spółkę Kupię spółkę z wierzycielami

Planujesz sprzedać zadłużoną spółkę?

W Internecie ostatnimi czasy pojawia się bardzo dużo ogłoszeń o skupie i sprzedaży spółek. Takie informacje publikują nie tylko przedsiębiorstwa, zajmujące się tym zawodowo, ale też osoby prywatne. „Szybko odstąpię spółkę”, „Kupię spółkę z długami”, „Niezwłocznie kupię zadłużoną spółkę” – to tylko wybrane tytuły ogłoszeń. Najczęściej ich prezesi chcą odstąpić te, które mają spore długi, bo mówiąc w skrócie nie są w stanie ich zapłacić. O przejmowaniu spółek mamy możliwość znaleźć wiele dobrych artykułów, jednak nie wszystkie zawarte w nich informacje są prawdziwe. Wiele z nich określa nabywających spółki jako cwaniaków, kapitalistów, którzy wzbogacają się na czyimś nieszczęściu. Rzetelne przedsiębiorstwa tracą przez to Klientów. Jakie są fakty?

Jeśli chcesz odsprzedać spółkę, wówczas pierwszym ruchem powinno być wszechstronne zbadanie firmy, jakiej chcesz to powierzyć. Na początku możemy obdarzyć zaufaniem tą, która istnieje na rynku co najmniej kilka lat. Inaczej mówiąc, że jej podwładni mają konkretne kompetencje i nie powstała ona wyłącznie na moment. Liczy się także specjalistyczne podejście do Kontrahenta, i tym samym metoda kontaktu z nim, np. jakość rozmów przez telefon, a zaraz potem zgromadzenie w biurze. Sporym atutem firmy interesującej się zakupem zadłużonych spółek jest kompleksowe rozstrzygnięcie problemu – doradztwo prawne czy pomoc z obszaru księgowości.

Jak wygląda zbycie 100% udziałów?

Jest to po prostu sprzedaż spółki, która dokonuje się w obecności adwokata Wybrana firma wraz z dotychczasowymi udziałowcami zawiera pisemną umowę, na której powinny figurować podpisy wszystkich obecnych. Musisz zatem mieć przy sobie niezbędne dokumenty, jak: dowód osobisty, informacje na temat organizacji (nazwa, dane adresowe) i ważnego zadłużenia.

Sprzedaży, jak również skupu spółki, mamy możliwość dokonać nawet w 24 godziny! Wystarczy skontaktować się z wyłonioną firmą i napisać w wiadomości elektronicznej „sprzedam zadłużoną spółkę”. Większość zainteresowanych natychmiast reaguje na zgłoszenie. Nie musisz niepokoić się o kredytorów, którzy wyczekują na zapłacenie długów, a także o opinię. Odsprzedanie spółki zapewnia możliwość uwolnienia się z takich kłopotów. Firmy zajmujące się wykonywaniem takich czynności na co dzień załatwiają wszystkie formalności.

Korzyści ze sprzedaży spółki z długami:

Szybka, praktycznie błyskawiczna transakcja. Możesz wyswobodzić się od problemu w mgnieniu oka. Po zatwierdzeniu transakcji wcale nie musisz już reprezentować firmy, sygnować umów w jej imieniu czy podejmować nowych aktywności.

Oszczędność czasu oraz nerwów. Wyłoniona firma opracuje umowę sprzedaży, poprosi na spotkanie adwokata oraz zajmie się resztą rzeczy połączonych z transakcją.

Nie musisz denerwować się, że zrobisz błąd! Jeżeli nie masz właściwej wiedzy, ażeby samemu uporać się z kłopotem – zaufaj fachowcom.

O wiele więcej opcji! Bowiem oprócz skupu spółek z długami takie przedsiębiorstwa zajmują się pomocą księgową, konsultingiem podatkowym, pomocą prawną, przekształcaniem spółek, sprzedażą gotowych spółek i wieloma różnymi czynnościami.

Z innej strony – zakup gotowej spółki

Zakupienie przygotowanej spółki pozwala minąć długie oraz nudne formy rejestracyjne, czyli zorganizowanie numeru NIP, wpisu do KRS bądź numeru PKD. Przygotowana spółka nie może posiadać żadnej historii, pracowników czy zobowiązań. Koszt wykupu „dobrej” spółki zwykle jest dużo niższy niżeli zachodzi to w przypadku robienia tego samodzielnie. Koszty mogą oscylować od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Na przykład spółka komandytowa może kosztować orientacyjnie 4.000 zł, natomiast zarejestrowana do VAT spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – około 3.500 zł. Najwartościowsza jest spółka, która ma licencję na spedycję. Należy liczyć się z wydatkiem około 15.000 zł.

Popularne ograniczenie odpowiedzialności polega na tym, że współpracownicy wcale nie odpowiadają za zadłużenia zakupionej spółki. W przypadku kryzysu mogą utracić wyłącznie wniesiony udział. Określa się to jako kapitał zakładowy oraz może być oczywiście modyfikowany w czasie wzrostu przedsiębiorstwa. Dobrze jest też wiedzieć, że wieloosobowe spółki absolutnie nie są objęte systemem ubezpieczeń ZUS.

Wysokie koszty likwidacji spółki

Zainicjowanie procesu upadłościowego łączy się z niemałymi kosztami, np. z wypłatami na syndyka oraz wyceną majątku. Każdy kredytor w przypadku niezaspokojenia oczekiwań czasem może wytoczyć postępowanie przeciwko całemu zarządowi, a również dochodzić swych praw na drodze cywilnoprawnej. W konsekwencji można przez wiele lat czekać aż komornik podsumuje wszelkie konieczne czynności. Samo przedstawienie wniosku absolutnie nie powoduje, iż nie trzeba pokrywać długów.

Aby sąd mógł oznajmić upadłość spółki, musi koniecznie posiadać ona realny majątek. W każdym innym przypadku – wniosek będzie oddalony. Trybunał po prostu nie jest w stanie zrealizować postępowania, aby zaspokoić oczekiwania pożyczkodawców.

Czy ten artykuł Cię pochłonął? Problematyka skupu i sprzedaży spółek jest wyjątkowo szeroka. Jeżeli jesteś zainteresowany skupem zadłużonych spółek, to kliknij w odnośnik i zapoznaj się ze szczegółami.

Strona używa cookies
Ok