Biuro rachunkowe i Elektroniczna e-księgowość

Z jakiego powodu warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym?

Plusów nawiązania współpracy z biurem rachunkowym da się wskazać bardzo wiele. Rozpoczynając współpracę z biurem rachunkowym nie tylko zyskuje się styczność z wykształconym księgowym, to jeszcze wysokiej klasy obsługę. Chociaż w głównej mierze biuro trudni się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, trzeba wspomnieć, że ma więcej zadań, jakich się podejmuje. Między innymi dokonuje wyceny aktywów i pasywów, sporządza zestawienia obrotów i sald lub segreguje i kataloguje dokumenty firmy. Nawiązanie współdziałania z biurem rachunkowym sprawia, że księgowa przejmuje część zadań przedsiębiorcy, umożliwiając skupienie się na samej działalności. Dzięki temu zdobywa się nadzór nad prawidłowością dokumentów i rozliczeń z kontrahentami. Obok tego biuro rachunkowe wykonuje ewidencję wydarzeń gospodarczych, sporządza finansowe sprawozdania, a na dodatek przekazuje deklaracje ZUS i podatkowe. Rzetelna współpraca nie jest jedynym powodem wskazującym na to, że warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje umiejętności, wiedzę oraz znajomość przepisów

Prawo podatkowe w Polsce często się zmienia, z tego powodu nie ma się co dziwić, że biura rachunkowe gwarantują bezustanne poszerzanie swojej wiedzy. Uważna analiza oraz szybkie dopasowanie do nowych zmian, gwarantuje, że wszystkie dokumenty i rozliczenia będą miały poprawną strukturę, niezbędne informacje oraz zachowają określony porządek. Na bazie lat pracy biuro rachunkowe wypracowało najlepszy system działania. Pracownicy wiedzą, jak współpracować z klientem, aby otrzymywać dokumenty na czas oraz jak ich wspierać w prowadzeniu biznesu. Oprócz tego klienci biura rachunkowego zazwyczaj mogą liczyć na komplet informacji, a do tego pełną pomoc w zrozumieniu zmiennych przepisów. Księgowa we wszystkich obszarach działa na korzyść przedsiębiorcy, dlatego z pewnością informuje o nowych zobowiązaniach i możliwościach, które usprawnią prowadzenie firmy.

Poprawność i szybki dostęp do księgowych dokumentów

Wszelkie operacje finansowe firmy ewidencjonowane są przez dowody księgowe. Na ich bazie można dokonać prawidłowych rozliczeń, więc są niezbędnym elementem pracy księgowej. Pośród nich wyróżniamy takie dowody księgowe jak dokumenty zewnętrzne tworzone dla lub przez kontrahentów, wewnętrzne obejmujące działania wewnątrz firmy (np. listy płac), dokumenty zbiorcze albo korygujące uzupełniające błędne dokumenty. Biuro rachunkowe troszczy się o to, aby dokumenty przychodziły w komplecie i miały poprawną strukturę i wszelkie konieczne informacje. Najistotniejsze, aby klient dostarczał dowody szybko, żeby księgowa mogła przeliczyć je w wyznaczonym terminie.

Sposób przekazywania dokumentów do biura rachunkowego zazwyczaj zależy od jego zasad. W niektórych niezbędne jest przekazywanie dokumentów księgowych oryginalnych. Gdzie indziej wystarczy właściwie oznaczona kopia. Niekiedy dokumenty należy przekazywać bezpośrednio do biura , w innych wystarcza przesłanie skanu. Natomiast każde biuro rachunkowe zapewnia bezpieczeństwo dokumentów przed zniszczeniem, niedozwolonym rozpowszechnianiem i wprowadzaniem zmian. Klient ma stały dostęp do swoich dowodów księgowych, zwłaszcza jeśli biuro rachunkowe korzysta z najnowszych rozwiązań.

Księgowość elektroniczna

Prężnie rozwijające się biura rachunkowe przeważnie używają specjalnych programów elektronicznej księgowości. Ich główną korzyścią jest elektroniczny dostęp do danych z każdego urządzenia. Nowoczesna księgowość elektroniczna pozwala na dodawanie wszystkich dokumentów księgowych, jakich elektroniczne zapisy składowane są na absolutnie chronionych serwerach. Oprócz tego te programy wspierają tworzenie zestawień i rozliczeń, a także ułatwiają kontakt między biurem rachunkowym, a przedsiębiorca. Dodatkowo programy księgowości online są intuicyjne i łatwe w obsłudze. Osoby instalujące program zwykle proponują szkolenia, a także pełne wsparcie techniczne. Takiego typu programy są stale aktualizowane, aby były zgrane z najnowszymi przepisami i gwarantowały całkowite bezpieczeństwo informacji.

Komfortowa współpraca z biurem rachunkowym

Dzięki nowoczesnym technologiom jak e-księgowość, a także możliwościom w zakresie dostarczania dokumentów, współpraca z biurem jest całkiem wygodna. Opróćz tego większość biur rachunkowych proponuje kompleksową ofertę. Obok fundamentalnej obsługi księgowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych i wyliczeń dla pracowników m.in. wspierają w zakładaniu działalności gospodarczej, przesyłają deklaracje do urzędu, reprezentują klientów czy np. zapewniają telefoniczne konsultacje. Ważnym elementem współpracy jest również to, że każde biuro rachunkowe musi wykupić ubezpieczenie OC. W przypadku błędów ze strony biura, konsekwencje finansowe zostaną opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam klient nie poniesie żadnych kosztów. Równie istotnym plusem jest także oszczędność czasu. Biuro rachunkowe oferuje wiedzę i pomoc, dlatego sam przedsiębiorca nie musi martwić się zmianami w przepisach ani  uczyć się w tym zakresie. Współpraca umożliwia skupienie się na prowadzeniu działalności.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Strona używa cookies
Ok