Szkoła angielskiego Toruń

Cambridge English Qualifications

Certyfikat Cambridge English Qualifications jest brany pod uwagę w kilku tysiącach instytucji, nie tylko w Polsce. Zdobycie go wymaga kilku etapowych przygotowań. Dzięki nim z łatwością udowodnimy nasze kwalifikacje na nie jednej rozmowie o pracę, czy w razie próby dostania się na studia. Perfekcyjnie sprawdzają nasze umiejętności i demonstrują je na papierze. Nie wszędzie można zdać taki egzamin. Taką sposobność dają tylko wyspecjalizowane szkoły językowe. Mają one podpisane umowy z Cambridge English Qualifications, dzięki czemu zdobywamy oryginalny certyfikat. Gdy podejmiemy decyzję o podejściu do egzaminu, warto jest skorzystać z oferty szkoły językowej, która wesprze nas w nauce. Samemu nie łatwo jest się odpowiednio przygotować. Niezbędne nam są odpowiednie materiały pomocnicze i ktoś obeznany, kto pomoże nam skupić się na najważniejszych tematach. Każdy egzamin to inny zakres wiedzy i jest dostosowany pod różne grupy społeczne, jednocześnie oferując nam nowe możliwości. Ułatwia to dostanie się na anglojęzyczne studia czy pracę w międzynarodowej korporacji. Dzięki podzieleniu egzaminów na różne stopnie zaawansowania prościej jest się do nich dostosować i mamy możliwość wyboru tych najbardziej odpowiednich dla nas.

Certyfikat YLE

YLE, czyli Young Learners English jest certyfikatem został stworzony ze względu na najmłodszych. Ocenia on umiejętności na poziomach (Pre A1 Starters, A1 Movers and A2 Flyers). Ten certyfikat mają możliwość zdobyć dzieci między 7, a 12 rokiem życia. Określa to ich zdolności i zachęca do kolejnych działań powiązanych z nauką języka. Łatwiej jest im w późniejszych latach podejść do bardziej zaawansowanych egzaminów, oferujących coraz większe możliwości. Pomaga to też w zdobyciu wyższych stopni w szkołach, czy daje możliwość zwolnień z zaliczeń.

Certyfikat A2 Key (KET)

Key English Test jest pierwszym egzaminem z serii Cambridge English Qualifications, który pozwala na przystąpienie do niego pełnoletnim. Zdany egzamin reprezentuje posługiwanie się językiem angielskim na podstawowym poziomie. Umożliwia kontynuowanie nauki na wyższym stopniu zaawansowania i związanie przyszłości z językiem angielskim.

Certyfikat B2 Preliminary (PET)

Na tym etapie dostajesz sposobność pracy w środowisku wielojęzycznym. Zaliczenie egzaminu oznacza umiejętność posługiwania się językiem w codziennych sytuacjach. Certyfikat jest uznawany na całym świecie.

Certyfikat B2 First (FCE)

First Certificate in English oświadcza, że nie będzie dla ciebie problemem przebywanie w środowisku anglojęzycznym takim, jak praca czy studia. Pozwala też na zaliczenie lektoratu na studiach, czy przystąpienie do nauki w obcym kraju w języku angielskim. Zdobywając dopasowane wykształcenie pedagogiczne, jest też możliwość nauczania w przedszkolach i klasach 1-3.

Certyfikat C1 Advanced (CAE)

Certificate in Advanced English oznacza poziom zaawansowany. Jest uznawany przez najbardziej popularne marki. Oświadcza, że umiesz już posługiwać się językiem angielskim tak samo na co dzień, jak i w sytuacjach biznesowych.

Certyfikat C2 Proficiency (CPE)

Certificate of Proficiency in English jest już na najwyższym poziomie certyfikatem z serii Cambridge English. Oświadcza umiejętności w stopniu bardzo zaawansowanym. Po zdobyciu go potrafimy zrozumieć prawie wszystko, co usłyszymy lub przeczytamy w języku angielskim, potrafimy się posługiwać językiem oficjalnym i specjalistycznym. Jest już opcja rozpoczęcia studiów podyplomowych w języku angielskim.

Business English Certificates (BEC)

Ten egzamin demonstruje umiejętności w codziennych sytuacjach biznesowych. Jest to ważne, jeśli zależy nam na przedstawieniu pracodawcy naszych kwalifikacji. Przygotowanie do tego egzaminu obejmuje specjalistyczne słownictwo pożądane w sytuacjach biznesowych.

Jak przebiega egzamin Cambridge English?

Każdy z egzaminów weryfikuje nasze zdolności w piśmie, czytaniu, słuchaniu i mowie. Dzięki temu jest sposobność dokładnej oceny poziomu wiedzy. Potwierdza to też wysoką wartość certyfikatu. Egzaminy zazwyczaj są dzielone na dwie części: pisemną i ustną. Pisemna część zawiera zadania związane ze zrozumieniem tekstów pisanych oraz słuchanych. W części ustnej testu mamy okazję swobodnej rozmowy w języku angielskim. Ocenia naszą wymowę oraz zakres słownictwa w różnych tematach, towarzyszących w codziennym życiu. Trzeba brać pod uwagę, że forma egzaminu zależy od tego, którego certyfikatu się podejmiemy.

Który egzamin Cambridge English wybrać?

Jeśli nie nie potrafimy ocenić naszych umiejętności, dobrze jest udać się do szkoły językowej. Tam prowadzący sprawdzą nasz poziom zaawansowania i pomogą w przygotowaniu do zdobycia certyfikatu. Możemy odnieść się też do sugerowanych grup społecznych, ponieważ stopień trudności egzaminu wzrasta w przybliżeniu do poziomów nauki. Certyfikaty są też związane z tym, co planujemy dzięki nim zyskać. Jeśli jest nam niezbędny do konkretnej pracy, prawdopodobnie zdecydujemy się na inny, niż w sytuacji składania papierów na anglojęzyczne studia.

Strona używa cookies
Ok