Termiczny kubek Contigo najlepszy dla Ciebie

Termiczny kubek dla każdego

O termicznych kubkach przypominamy sobie szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, kiedy chcemy nosić gorącą herbatę lub kawę do szkoły, do pracy, a także np. na wycieczkę samochodem lub pociągiem. Nie pamiętamy , że kubki termiczne nie tylko przedłużają gorąco, ale również są doskonałe do noszenia chłodnego picia w upały. Który kubek będzie najlepszy dla Ciebie? Wszystko zależy , czy szukasz kubka na co dzień do stosowania, czy bardziej interesujesz się termosami turystycznymi. Wyśmienity termiczny kubek na kilka godzin zachowa gorąco herbaty lub zimno picia. Z tej przyczyny z kubka termicznego można korzystać w ciągu całego roku, szczególnie że jest on produktem niezwykle szczelnym oraz wygodnym, dlatego sprawdzi się w każdej sytuacji.

Na co patrzeć, kupując termiczny kubek?

Jeśli chcemy dokonać zakup kubka termicznego, warto na początek sprawdzić kilka istotnych aspektów. W głównej mierze szczególnie istotny jest materiał jego wykonania. W ten sposób ocenimy jego przeznaczenie i umiejętność zachowania ciepła lub zimna. Następnym składnikiem jest pokrywka kubka termicznego. Najlepiej by była nie tylko hermetycznie zamykana, aby zatrzymać ciepło lub zimno wewnątrz na odpowiednim poziomie, ale również gwarantować wygodny sposób otwierania i picia. Trzeba również dopasować kształt kubka termicznego i jego objętość. Kubki o niskiej objętości zawiodą na długich podróżach, ze względu na to w tym aspekcie lepiej dopasować wielkość kubka termicznego do własnych potrzeb. Z kolei jego kształt ma również wartość pod względem użytkowym. Zależy nam przecież, by miał wygodny uchwyt i nie ślizgał się w ręce albo nawet w rękawiczce. Dodatkowo powinien być stabilny, a kiedy chcemy używać go w samochodzie, warto by wchodził w miejsce wyznaczonym na kubek termiczny.

Który kubek termiczny wybrać?

Kubek termiczny doskonały do pracy lub do biura

Kubki termiczne przeważnie kupujemy z myślą o pracy. Jeśli chodzi o materiały, z których zostały wykonane, większość z nich nadaje się do pracy. Wybór kubka termicznego do pracy lepiej jednak dopasować od specyfiki pracy. W biurze odpowiednie będą praktycznie wszystkie kubki, jakie zapewniają dłuższy okres trzymania ciepła lub zimna. Możemy wybrać piękny kubek ceramiczny, wygodny szklany lub wykonany z tytanu. Nie dość, że występują w różnych wzorach i kolorach, to na dodatek są wygodne, lekkie i nie chłoną zapachów. Rzadziej do biura decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, choć one krócej trzymają ciepło i zimno. Specyfika pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy kubek termiczny będzie doskonały dla kierowcy albo dla budowlańca. Chociaż dlatego, że np. kubek termiczny szklany czy ceramiczny jest mniej trwały na uszkodzenie.

Który termiczny kubek wybrać dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka powinien być zdecydowanie wygodny, lekki, bezpieczny i szczelny. Ze względu na to przeważnie kupowanymi kubkami termicznymi dla dzieci są kubki plastikowe. Są one stosunkowo tanie, znajdziemy wśród nich dużo kolorów i wzorów, a poza tym są wygodne. Łatwo wejdą do tornistra i są nietrudne w korzystaniu. I chociaż mniej czasu utrzymują ciepło lub zimno i stosunkowo są mniej trwałe, pozostają bezpieczne dla dziecka. Nawet przy uszkodzeniu nie rozpadną się tak jak np. kubek termiczny szklany czy ceramiczny.

Kubek termiczny wyśmienity na spacer

Plastikowy termiczny kubek sprawdzi się również na spacer, gdzie szukamy wygodnego kubka termicznego, ale nie polegamy wielogodzinnym zatrzymaniu ciepła lub chłodu. Jeśli jednak utrzymanie ciepła lub zimna jest konieczne, lepiej kupić kubek termiczny z tritanu. Takie kubki są lekkie w przenoszeniu, wygodne, a ponadto nie mają w składzie związków BPA i są obojętne na drobnoustroje. Są droższe i da się je porysować, ale są dobre za sprawą swoich zalet.

Które kubki termiczne sprawdzą się w czasie wycieczki?

Wybierając się na wycieczkę przeważnie patrzymy, żeby termiczny kubek przez wiele godzin zatrzymywał ciepło lub chłód picia wewnątrz. Ze względu na to najlepszym termicznym kubkiem na wycieczkę będzie stalowy kubek. Takie kubki termiczne najdłużej wśród innych utrzymują temperaturę, z uwagi na to, że są wybitnie izolowane, co sprawia, że zachowują zimno lub ciepło przez wiele czasu. Co więcej mają trwałą konstrukcję i są odporne na upadki. Minusem stalowego kubka termicznego jest jego masa, bo jest on masywniejszy od pozostałych.

Kubek termiczny najlepszy do samochodu

W aucie musimy mocno uważać, z uwagi na to termiczny kubek odpowiedni do samochodu jest przede wszystkim szczelny, wytrzymały i dobrze zachowuje zimno lub ciepło. Kubki szklane, porcelanowe lub plastikowe są zbyt podatne na uszkodzenia, żeby byłby odpowiednie do samochodu. Ze względu na to najlepszymi termicznymi kubkami do auta są te wykonane tytanu lub ze stali. Takie kubki są trwałe i świetnie utrzymują temperaturę napoju.

Dobry termiczny kubek na prezent

Kupując prezenty przeważnie kierujemy się dobrym wyglądem, z uwagi na to najlepiej sprawdzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Szklane kubki mają swój wyjątkowy charakter, z kolei kubki ceramiczne niezliczoną ilość pięknych kolorów i wzorów. Choć kubki plastikowe termiczne również cechują się dużym wyborem motywów, nie zalecamy ich na prezent.

Kubek Contigo

Strona używa cookies
Ok