Kubek termiczny idealny na każdą okazję

Kubek termiczny dla kogo najlepszy - jaki kubek wybrać

O termokubkach myślimy w głownej mierze w czasie zimowo-jesiennym, gdy chcemy zabierać ciepłą kawę albo herbatę do pracy, do szkoły, a także w podróż samochodem lub pociągiem. Nie pamiętamy jednak, że termokubki nie tylko przedłużają gorąco, ale też sprawdzają się do noszenia chłodnego picia gdy jest gorąco. Który kubek będzie idealny dla Ciebie? Wszystko zależy , czy potrzebujesz kubka na co dzień do korzystania, czy interesujesz się turystycznymi termosami. Wyśmienity termiczny kubek na kilka godzin utrzyma goraco herbaty czy kawy oraz chłód picia. Dlatego też z kubka termicznego można korzystać cały czas, zwłaszcza że jest on produktem bardzo wygodnym i szczelnym, więc znajdzie zastosowanie w różnych sytuacjach.

Na co patrzeć, wybierając termiczny kubek?

Jeśli decydujemy się na zakup kubka termicznego, najlepiej najpierw zwrócić uwagę na parę istotnych elementów. W głównej mierze niezwykle ważny jest materiał jego wykonania. Od tego zależy jego przeznaczenie oraz poziom zachowania ciepła lub zimna. Drugim detalem jest przykrywka kubka termicznego. Powinna być nie tylko hermetycznie zamykana, żeby utrzymywać temperaturę wewnątrz na odpowiednim stopniu, ale także zapewniać komfortowy sposób otwierania i picia. Powinno się także zwrócić uwagę na kształt termicznego kubka oraz jego pojemność. Kubki termiczne o średniej objętości nie sprawdzą się na długich wędrówkach, ze względu na to w tej kwestii warto dostosować pojemność termicznego kubka do swoich potrzeb. Oprócz jego kształt ma też znaczenie pod względem użytkowym. Zależy nam przecież, by posiadał komfortowy uchwyt oraz nie ślizgał się w ręce lub w rękawiczce. Ponadto lepiej by był stabilny, a gdy chcemy korzystać z niego w samochodzie, warto by mieścił się w miejscu wyznaczonym na kubek.

Który kubek wybrać?

Kubek termiczny do biura, do pracy

Kubki termiczne zazwyczaj nabywamy z myślą o pracy. Patrząc na materiały, z których są wykonane, większość z nich sprawdzi się w pracy. Wybór kubka do pracy najlepiej jednak dostosować od formy pracy. W biurze odpowiednie będą niemal wszystkie kubki, które zapewniają długi czas zachowania temperatury. Możemy zdecydować się na wzorzysty kubek ceramiczny, szklany albo wykonany z tritanu. Nie dość, że można je kupić w różnych wzorach i kolorach, to do tego są lekkie, wygodne oraz nie zatrzymują zapachów. Rzadziej do biura decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, chociaż te krócej trzymają ciepło i zimno. Specyfika pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek będzie doskonały dla kierowcy lub dla budowlańca. Choćby ze względu na, że np. kubek szklany czy ceramiczny jest mniej trwały na uszkodzenie.

Który termiczny kubek będzie dobry dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka powinien być w głównej mierze wygodny, lekki, bezpieczny i szczelny. Z tej przyczyny z reguły kupowanymi kubkami termicznymi dla dzieci są kubki plastikowe. Są one stosunkowo niedrogie, mają wiele kolorów i wzorów, a do tego są wygodne. Bez trudu zmieszczą się do tornistra oraz nie sprawią trudności w stosowaniu. I chociaż nie tak długo zatrzymują ciepło lub zimno oraz stosunkowo są mniej trwałe, wciąż są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy upuszczeniu nie potłuką się tak jak na przykład kubek szklany czy ceramiczny.

Kubek termiczny na spacer

Plastikowy termiczny kubek będzie dobry też na spacer, kiedy szukamy wygodnego termicznego kubka, ale nie zależy nam na długim zatrzymaniu ciepła lub chłodu. Jeśli jednak dłuższe zatrzymanie ciepła lub zimna jest istotne, rozsądniej kupić kubek z tritanu. Dzięki temu materiałowi są łatwe w noszeniu, komfortowe, a ponadto nie zawierają związków BPA oraz są obojętne na drobnoustroje. Są nieco droższe i da się je porysować, ale są dobre za sprawą swoich zalet.

Które kubki termiczne sprawdzą się w czasie wycieczki?

Wyjeżdżając na wycieczkę przede wszystkim chcemy, by termiczny kubek jak najdłużej zachowywał temperaturę picia wewnątrz. Dlatego doskonałym kubkiem na wycieczkę będzie stalowy kubek. Tego rodzaju kubki termiczne najlepiej w porównaniu do pozostałych zatrzymują temperaturę, ze względu na to, że są doskonale izolowane, dzięki czemu trzymają ciepło lub zimno przez wiele czasu. Co więcej mają solidną budowę i są niemal obojętne na upadki. Minusem stalowego kubka jest jego waga, dlatego że jest on masywniejszy niż inne.

Kubek termiczny odpowiedni do samochodu

W samochodzie należy bardzo uważać, dlatego termiczny kubek najlepszy do samochodu jest przede wszystkim szczelny, wytrzymały oraz świetnie trzyma ciepło lub zimno. Kubki termiczne porcelanowe, szklane lub plastikowe są za bardzo podatne na uszkodzenia, by nadawały się do auta. Dlatego najlepszymi termicznymi kubkami do samochodu są te przygotowane ze stali lub z tritanu. Takie kubki są wytrzymałe oraz świetnie zatrzymują temperaturę napoju.

Który termiczny kubek na prezent

Kupując prezenty z reguły cenimy produkty z dobrym wyglądem, dlatego w tym zakresie najlepiej nadadzą się kubki termiczne szklane lub ceramiczne. Kubki szklane posiadają swój charakter, z kolei kubki ceramiczne wielką ilość ciekawych kolorów i wzorów. Chociaż kubki plastikowe termiczne także cechują się dużym wyborem motywów, nie polecamy ich na prezent.

Strona używa cookies
Ok